2018 Konut indirimi ve uygun kredi kampanyası

Ekonomik verilerin zora gitmesi konut satışlarını da olumsuz etkiledi. İndirimli daire almak için artık harekete geçiliyor. Ev almak isteyenlerin daire kampanyalarını takip ettiğini biliyoruz. KONUTDER, İNDER ve GYODER, Emlak Konut GYO 2018 Eylül ayı itibari ile kredi faiz oranlarını 0,95’e kadar çekerek büyük bir kampanya başlatacak. Devletin de desteği ile başlayacak konut kampanyasında halkın büyük bir sevinçle ev sahibi olması düşünülüyor.

Konut ve daire kampanyası başlıyor

İnşaat firmalarının zor durumda olması ve yapılan evlerin satılamaması nedeniyle böyle bir kampanyaya girişilecek. Garimenkul konusunda otoriter firmalardan İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER), Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) ile Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) birlikte bir platform etrafında buluşup Eylül konut kampanyasının detaylarını belirlemeye çalışıyor. Daire fiyatları özellikle İstanbul ve merkez ilçelerinde çok fazla pahalandı. Bazı bölgelerde daire fiyatlarının bir yılda yüzde 70-80 oranında arttığı görülürken, uygun kredi kullanım imkanıyla da elde kalan konutların bir şekilde elden çıkarılabileceği düşünülüyor.

Kredi faiz oranları 0,95 olacak

konut satışlarında taksit dönemi başlarken, peşinat yüzde 20’den de aşağıya çekilecek. Makul düzey olarak konut satışı peşinatlarının yüzde 5 ya da 10 arasında bir oranda olması planlanıyor. 120 ay vadeli çekilecek konut kredilerinde faiz oranlarının minimum yüzde 0.95 olması hususunda çalışmalar devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir