1990 yılında başlamıştır Pegasus’un gökyüzünde süregelen hikayesi. Uygun fiyat, kaliteli uçuş imkanı sunma hedefiyle yola çıkan Pegasus firması, İstanbul merkezli bir uçuş firması olarak bilinmektedir. Türkiye’de aktif bir biçimde uçuş süreci 2005 yılında, firmanın Sabancı şirketleri bünyesine dahil olmasının ardından başlamıştır. Bu zaman diliminde aktif bir biçimde Türkiye’de faaliyet gösteren 4. tarifeli uçuş firması olarak isminin kayıtlarda yerini almasını sağlamıştır. Zamanında kalkışa büyük önem vermektedir Pegasus firması. Bundan dolayı zamanında kalkma politikası eşliğinde kalkış gerçekleştirmekte olan uçaklarının, zamanında kalkıp kalkmadığını ifade eden istatistiksel bilgiler sunmaktadır sitesinde. Bu doğrultuda Pegasus havayolu firması kapsamında uçuş gerçekleştirmekte olan uçakların % 92.1’lik bir oranla zamanında uçuşu gerçekleştirdiği görülmektedir.

Firmalar hakkında: Pegasus

Yeni uçaklarla, kaliteli hizmet sunup, uygun fiyatlarla uçuş imkanı sunma isteğiyle çalışmaktadır Pegasus. 2013 yılından itibaren hizmete sunduğu uçaklarla birlikte, var olan uçaklarının yaş ortalamasını 3.62 olarak ifade etmiştir firma. Bu doğrultuda sahip olduğu 45 uçak ile yeni nesil uçuşlar sunmak adına faaliyet göstermektedir. Toplamda 30 ayrı ülkeye seferler düzenlemektedir ünlü havayolu firması. Kısa zaman içerisinde kaydettiği dikkat çekici başarılar, sunduğu kaliteli hizmet, dakik uçuş anlayışı ve uygun fiyat kapsamında değerlendirildiğinde Pegasus oldukça hızlı bir biçimde gelişmekte olan havayolu şirketi olarak görülmektedir. Pegasus firması, yalnızca uçuş seferleriyle insanların taşınmasını değil, 2010 yılından itibaren kargoların da aktarımında aktif rol oynamaktadır.

Pegasus, Türkiye’de hizmet veren 4. firma olmasına rağmen, havayolu ile seyahatin herkesin hakkı olduğunu savunarak, bu kapsamda düşük maliyet ile hizmet sunmaya çalışmakta olan ilk firma olarak kaydedilmiştir. Bu amaçla hizmet sunmakta ve müşterilerinin rahatını, güvenliğini ve memnuniyetini en üst seviyede önemle korumaktadır. Başarılı çalışmaları kadar hazırladığı reklam filmleriyle her yaş grubundan bireyin dikkatini çekerek, havayolu ile seyahat konusunda güven aşılamaktadır Pegasus. Mitolojik bir efsaneden esinlenilerek üretilen ismi ve logosu ile herkesin beğenisini kazanmakta, sunduğu kaliteli hizmet ve güven dolu çalışmaları ile de tercih edilme oranında artış sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir