Çay deyince Türk insanı için akan sular durur. Günün her vakti, her ortamda büyük bir keyifle tüketilen çay, bu toprakların bir numaralı içeceği, ikramların vazgeçilmezidir. Çay, bizi biz yapan simgesel bir içecektir. Bu özel içecek Türk insanı için bu denli önemli olunca, içeceğin kalitesi ve lezzeti de bir o kadar önem arz ediyor. Çay üretimi açısından son derece bereketli topraklara sahip olan ülkemizde, çayın kalite ve lezzetini, hasatın nasıl işlendiği belirliyor. Türkiye’de çayı evlerimize ulaştıran önemli markalardan biri olan Lipton, 100 yılı aşkın tecrübesiyle çayda aranan kalite ve lezzeti, tüketicilerine özenle sunuyor.

Firmalar hakkında: Lipton

Dünya genelinde bir satış ağına sahip olan Lipton’un Türkiye macerası, ülkemizde çay üretiminin 1986 yılında özel sektöre açılmasıyla başlıyor. Bu gelişmenin ardından Rize’nin Pazar ilçesinde hayata geçirdiği fabrikasıyla Lipton, sektördeki tecrübesini Türk tüketicilerinin beğenisine sunuyor. 1989 yılındaki poşet çay ve 1990 yılındaki demlik poşet çayı üretimi Lipton’un, Türkiye’de yarattığı pazarlar olarak dikkat çekiyor. Türkiye’deki gelişimini aralıksız bir şekilde sürdüren Lipton, 1991’de Earl Grey Poşet, 1992’de Golden Ceylon demlik poşet, 1993 senesinde de Golden Ceylon Paket ve Earl Grey teneke kutu çaylarının tanıtımını yapıyor. İkinci fabrikasını 1994 yılında, üçüncü fabrikasını ise 1998 yılında kuran Lipton, bu süreçte ve sonraki yıllarda piyasaya yeni ürünler sunmaya devam ediyor. 200 farklı noktada çay alımı yapan ve yaklaşık 6 bin çay üreticisinin ürününü Türk damak tadına uygun bir şekilde işleyen Lipton, harmanlama konusunda gerçek manada bir ustalık gösteriyor. Ayrıca bu harmanlamanın içinde Endonezya, Seylan ve Kenya’dan getirilen ünlü çaylar da yer alıyor.

Dökme çaylar, poşet çaylar, yeşil çaylar, bitki çayları, meyve çayları, form çayları ve yöreye özgü çaylar gibi geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Lipton, birbirinden özel ve kullanışlı çay lezzetleri sunuyor. Zaman zaman tüketicilerine yönelik avantajlı kampanyalar da yürüten Lipton’un en güncel kampanyalarından ise sitemiz, kampanyamerkez.com aracılığıyla haberdar olabilir, bu avantajlı fırsatlardan siz de yararlanabilirsiniz.

2 yorum

  1. Güncel indirimleri telefonuma istiyorum. Aktüel ürünler kataloğunu da gönderin. Lütfen ama

  2. İndirimli katalogların yarın gelecek olanları da yükler misiniz. Şu içinde televizyon ve telefonların olduğu katalog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir