Bir dünya markası olan Nestle, tam 100 yılı aşkın bir süredir bu topraklarda hizmet veriyor. İlk olarak 1875 yılında, dünyanın ilk bebek mamasını Türkiye pazarına sunarak ülkemize giriş yapan Nestle, 1909 yılında İstanbul Karaköy’de açtığı ilk satış şubesiyle Türk tüketicisini yoğunlaştırılmış süt ve çikolata ürünleriyle de tanıştırıyor. 1913 senesinde ise Balkan Savaşı gazilerine gıda yardımında bulunan bu büyük firma, dönemin Osmanlı padişahı V. Mehmet tarafından devlet teşekkür beratı ile onurlandırılıyor.

Türkiye’de kalıcı olma konusunda kararlı olan Nestle, seneler 1927’yi gösterdiğinde, Türkiye’nin ilk çikolata fabrikasını Feriköy’de açıyor ve bu tesis, günde 500 kg kapasiteyle çikolata üretmeye başlıyor. Damak ve Chokella gibi sadece Türk tüketicisine özel çikolatalar da üreten Nestle’nin, Türkiye’de imza attığı ilkler bunlarla da sınırlı kalmıyor. 1968 yılında ilk sürme çikolata olan Chokella, 1984 yılında ilk hazır kahve olan Nescafe, 1986 yılında ilk çikolatalı toz içecek olan Nesquik, 1989 yılında ilk kahve kreması olan Coffee Mate, 1996 yılında ilk büyüme sütü Nestle Çocuk ve 2001 yılında Nescafe 3ü1 Arada ile Türkiye’yi yeni lezzetlerle tanıştıran Nestle, Türkiye’de ilklerin markası olmanın gururunu ve sevincini yaşıyor. 2001 yılında Nestle Pure Life markasıyla su sektörüne de giren Nestle, 2006’da Erikli’yle birleşerek, bu sektörde ilk sıraya yükseliyor.

Günümüzde kahve, kahve kreması, çikolatalı toz içecek ve kahvaltılık gevrek kategorilerinde pazar lideri konumunda olan Nestle, faaliyet gösterdiği diğer kategorilerde de ikinci sırada yer alıyor. 2007 yılından beri medikal beslenme alanında da yer alan Nestle, bugün 10’dan fazla kategoride 50’ye yakın markasıyla 800’ü aşkın ürünü, tüketicileriyle buluşturuyor. Türkiye’de ilklerin sahibi bu öncü marka, ayrıca dönem dönem müşterilerine çok avantajlı kampanyalar da sunuyor. Nestle’nin en güncel kampanyalarını, sitemiz kampanyamerkez.com’dan takip edebilir, siz de bu avantajlı kampanyalardan yararlanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir