BİM kime ait

Bim market kime ait ya da Bim’in sahibi kim gibi sorular artık internette en fazla merak edilen konulardan. Bim kimin vikipedi açıklamalarında bim’in sahibi kim 2015 yılından itibaren değişti. Bim mülkiyetinde ve hissedarlarında değişiklik oldu. Bim market sahibi Erdoğan söylentileri gerçekleri yansıtmıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde danışmanlarından biri olan Ak Parti Milletvekili Cüneyt Zapsu’nun marketler zincirini satmasıyla sahiplerinde değişiklik oldu.

Bim marketleri hakkındaki gerçeklerin neler olduğunu merak edenler için Odatv’de araştırma yazıları yayınlandı. Bazı medya kanallarında bim sahibi pkk sempatizanı olarak da iddialar ortaya atılsa da, bunun gerçeklerle yakından uzaktan alakasının olmadığı ortaya çıktı. Bim sahibi Tayyip Erdoğan ya da eşi Emine Erdoğan gibi internet dedikoduları da gerçeklerin çok uzağında. Bim’in yeni sahibi kim oldu sorusunun yanıtı için Bim mağazalarının kurumsal kimliğini incelemek gerekti. Biz de Bim’in gerçek sahiplerinin kimler olduğunu irdeledik. Bim ortaklarından birinin 20 TL’ye Bim’e ortak olduğu görülüyor. Bu konuyu donanımhaber forum sitesinde ve eksisozluk.com’da gündeme getiren yazarların “bim ortakları 20 tl” başlığı ile açtığı konu Google aramalarında da çok fazla kullanıldı.

Bim ne demek? BİM’in açılımı nedir?

BİM market kimin? Bim’in sahibi kim? BİM ne demek? sorusunun yanıtına genellikle “Birleşik İslami Marketler” şeklinde yanıt verilmekteydi. BİM’in açılımı gerçekte bu değil. Bim kimin ? Aslında dini bir yapı olduğu algısı da doğru değil. Bim’in anlamı Birleşik Marketler A.Ş’dir ve BİM kısaca bu açılımın kısaltılmış ifadesidir. Bim’in sahibi kim ya da BİM marketler zinciri kime ait? BİM resmi internet sitesinde hem BİM Marketler Zinciri’nin sahipleri hem de resmi anlamı açıklandı. Peki BİM’in ortakları kim?

BİM kime ait ya da kimlere ait? Bim aktüel ürünler kataloğu çok konuşulan Bim kimin?

BİM kime ait ya da kimlere ait? Bim aktüel ürünler kataloğu çok konuşulan Bim kimin?

BİM Yahudi firmasıdır ya da Ermeni lobisine aittir gibi bir çok dedikodu ve iftiralar sosyal medya hesaplarında konuşulmuştu. Ancak BİM gerçekte bir Türk firması ve büyük bir çoğunluğu da halka arz edilmiştir.

Bim market ortaklığından önce hissedarların yüzde kaçlık bir yapıya sahip olduklarını görmek gerekir. Son güncel tabloya göre Mustafa Latif Topbaş Bim mağazalarının en büyük hissedarı durumunda. Yüzde 14,78’lik oranla ortaklıktaki hissesini artırmaya devam eden Mustafa Latif Topbaş’ın Ak Parti ve Erdoğan’a yakın isimlerden biri olduğu iddia ediliyor. 44.876.992 TL’lik hissesi ile Mustafa Latif Topbaş’ı bir başka Topbaş olan Ahmet Afif Topbaş takip ediyor. Topbaşların en büyük hissedarlar olması onların İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Kadir Topbaş’la akrabalık bağlarının olup olmadığı sorusunu zihinlere getiriyor. Ancak Kadir Topbaş ile Bim sahiplerinin bir akrabalığı bulunmuyor. Sadece soy isim benzerliği.

Bim’in marketler zincirinin ortaklık yapısı ve yönetim kurulu.

Ortaklık Yapısı                  TL                          %
Mustafa Latif Topbaş 44.876.992             %14,78
Ahmet Afif Topbaş 28.500.000                % 9,39
Abdulrahman El Khereiji 7.590.000       % 2,50
Firdevs Çizmeci 3.499.980                       % 1,15
Fatma Fitnat Topbaş 3.036.000            % 1,00
Ahmed Hamdi Topbaş 1.600.000        % 0,53
Ahmet Hamdi Topbaş 520.000           % 0,17
Ömer Hulusi Topbaş 360.000             % 0,12
İbrahim Halit Çizmeci 20                      % 0,00

Halka arz edilen                                       Diğer..

7 yorum

 1. İndirim dendiğinde aklıma bu site geliyor. Kampanya dendiğinde de yine bu site ya

 2. Samsung telefon kampanyası yok mu ya? Hani iphone telefonlara tepki varsa Samsung indirimli satılsın.

 3. Sayın cumhurbaşkanım şunlara bir emir ver de her gün indirimli ürün satışı yapsınlar. Yapmayanların ayaklarını kırsınlar 🙂

 4. Güncel çekilişler hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim

 5. Güncel çekiliş var mı arkadaşlar ben iyi şanslı bir insanım kesin katılırım ve kesin kazanırım

 6. İndirim kampanyasına giren ürünler hangileri acaba bu hafta?

 7. merhaba,

  12/08/2020 tarihinde bim pozantı şubeden ankastre satın aldım.1.299-tl. ödedim.
  ne ürün var ne muhatap lütfen acilen dönüş rica ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir