SEO uzmani SEO danismani

Arama motoru optimizasyonu danışmanı iş tanımı veya SEO Danışmanı iş tanımı, daha doğal arama motoru trafiği ve daha üst sıralarda yer almak isteyen işletme sahiplerine uzman tavsiyesi, rehberlik ve tavsiyeler sağlamak için web sitelerini ve bunların linklerini analiz etmek, gözden geçirmek ve iyileştirmek içindir. pozisyonlar.

SEO Danışmanlarının iş tanımı, iyileştirilmiş beceri gereksinimlerini içerecek şekilde dönüştürülmüştür. Odak Holistic SEO sistemleri üzerine . Daha iyi kullanıcı içeriği deneyimleri oluşturmaya odaklanan yeni bir iş ilanları grubu var. SEO Danışmanı iş tanımı, sosyal medya, içerik kalitesi puanlama, köşe taşı içeriği (uzun biçim içerik), aşırı rekabet ve kullanıcı davranışı ile niyet arasındaki ilişkiyi optimize etmek için stratejik, analitik, bütünleştirici, taktik ve eleştirel düşünme becerilerini gerektirir ve içerir. – sürekli arama motoru algoritması güncellemelerinin etkileri ile birlikte dikkatleri üzerine çekerken.

SEO Danışmanlığı Nedir: SEO İş Tanımı Görev ve Sorumluluklar

SEO danışmanlığı görevleri, görevleri, sorumlulukları ve iş tanımları çok sayıda internet pazarlama kanalı için geniş bir disiplin yelpazesini kapsar. Zaman içinde sabit kalan şey şu: İhtiyaç duyulan şey: daha yüksek Google arama motoru sıralaması elde etmek, işletme talepleri oluşturmak için çevrimiçi olarak daha fazla içerik keşfedilmek, kalıcı sonuçlar oluşturmak ve sürekli artan çevrimiçi pazarlama rekabeti saldırısında çalışırken müşteri dönüşüm oranlarını artırmak.

SEO endüstrisi endüstrisi jargonu, trendleri ve SEO İşine sürünen en iyi uygulamaları açıklama ve saygın endüstri bloglarında yazılmakta olan Progressive Web Apps (PWA) gibi karmaşık disiplinleri içerir | Coğrafi Eskrim | Sesli Kullanıcı Arabirimi | Yapılandırılmış Veriler | Mobil İlk İndeksleme | Seçme Parçacıklar | Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) | Etkileyici Sosyal Yardım Pazarlama | Kişiselleştirilmiş Arama Sonuçları | Dönüşüm Oranı Optimizasyonu | Web Sitesi Güvenliği | Web Sayfası Yük Hızı | Bulut Bilişim | Bilgi Mimarisi | Hyperlocal Pazarlama | Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP) | Pazarlama Otomasyonu | Gizli Anlamsal İndeksleme | Interstitials | Google Hızlı Yanıtlar Kutusu | Bilgi Paneli | Reklam Yeniden Hedefleme | Yapay Zeka | Makine Öğrenimi | Şeması – Yapısal Veri İşaretlemesi | RankBrain |Giyilebilirler | Nesnelerin İnterneti | Mesajlaşma Uygulaması | Yerli Reklamcılık | Sohbet botları | Kullanıcı Amaçlı Optimizasyon | Uzmanlık, Otorite, Güvenilirlik

SEO Uzmanı İş Sorumlulukları ve SEO İş Tanımı – En İyi 50 Görev

 1. Müşterinin Pazarlama Amaçlarını Anlayın. Müşterinin Arama Pazarlama hedeflerini ve hedeflerini, sektördeki rekabet pozisyonunu, iş dünyasını, marka bilinirliği hedeflerini ve marka rekabet avantajlarını bilin. Arama pazarlaması hedefleri ölçülebilir, gerçekçi ve ulaşılabilir olmalıdır.
 2. Web Sayfası Optimizasyonu. Web sitesi içeriğini düzenleme becerilerini kullanırken Sayfa İçi SEO Mekanik Öğeleri (H-etiketleri, Görseller, Metin Yapısı ve Biçimlendirme) uygulayın. Anahtar Kelime İfadelerini, Anahtar Kelime Önlemini, Gizli Anlamsal Dizin Oluşturma (LSI) anahtar kelimelerini, Kök Anahtar Kelimeleri ve Anahtar Kelime Eş anlamlılarını Entegre Edin.
 3. Anahtar Kelime Araştırma ve Analizi. Anahtar kelime keşfi gerçekleştirin ve anahtar kelime dikeyleri ve uzun kuyruklu anahtar kelime öbekleri için Anahtar Kelime Hedefleme Stratejisini önceliklendirin. Rekabetin düşük olduğu yüksek potansiyel anahtar kelime hedeflerini belirleyin, yüksek karlılık = yüksek ticari değer. Alternatif arama terimlerini araştırın.
 4. Anahtar Kelime Eşleme. Belirli konularda düzenli kalmak için, tek tek web sayfalarına anahtar kelime öbekleri atayın, eşleştirin veya eşleyin. Anahtar kelime planlama ve uygulama, daha sonra anahtar kelime yamyamlaştırma sorunlarını önler ve içerik silolarını güçlendirir.
 5. Daha Yüksek Google Sıralaması Görünürlüküne Ulaşın. Giriş Sayfası, dahili Açılış Sayfaları, Yayınlanan Makaleler veya Blog Yayınları için Google’da Para Anahtar Kelimeleri’nın ilk on sıralaması arasına girin. Tıklama oranını artırmaya, bilgi grafik kartındaki sonuçlara veya Youtube video atlıkarınca sonuçlarına odaklanan, müstehcenlikten Google sayfasının en üstüne YENİ anahtar kelime sıralaması momentumu oluşturun.
 6. Daha İyi Dönüşümler İçin Kullanıcı Deneyimine Odaklanın. Web sitesi ziyaretçi deneyimini iyileştirmek için optimize edin, Sayfa Terk Etmeyi Azaltın, Sayfa Görüntülemelerini Artırın, Sitede Geçirilen Ziyaretçi Bekleme Süresini Artırın, Arama motoru sonuç sayfalarında (SERPS) Tıklama Oranlarını (TO) artırın, Zengin içeriğin veya zengin medyanın yararlarını tartışın.
 7. Teknik SEO Sorunlarını Teşhis Et ve Çöz. Kanonikleştirme, Sayfalandırma, 404 hata, 301/302 Yönlendirmeler, Tarama Hataları, Kırık Bağlantılar, Sunucu Hataları, Yinelenen İçerik, Robot.txt dosyası, Yanlış Site Haritaları, Yinelenen İçerik, Eksik Alt Nitelikler, Kötü URL Yapısı, Yavaş Web Sitesi Hızı.
 8. Yerel SEO ve Şema İşaretlemesi. Davranış Yerel SEO % 100 tam doğrulanan Google My Business profili, Google Haritalar listesi, yerel Şehir Sayfaları ve tutarlı bir NAP profili (isim, adres, telefon) içerir pazarlama kampanyaları. İtibar Yönetimi ve Getfivestars.com, Grade.us veya Trustpilot gibi araçlar ve yazılımlar kullanarak Yerel İşletme İncelemeleri edinmeye çalışın. Yerel şema işaretlemesi, JSON-LD veya mikro veri yapılandırılmış verileri uygulayın. Yerel İşletme Atıflarını Alın.
 9. Kapsamlı Web Sitesi Denetimi. Web sitesi görünürlük sorunlarını inceleyin, test edin ve tanılayın. Belge Baselines ve Karşılaştırmalar. Google Dizin Oluşturma Durumunu, HTML kodunun Verimliliğini, Web Sitesi İçeriği Envanterini, Moz’un Etki Alanı Yetki Faktörlerini, Trafik İstatistiklerini, Anahtar Kelime Hedeflemeyi ve Odaklamayı kontrol edin.
 10. Çevrimiçi Rekabet Analizi’ni tamamlayın. Güçlü ve zayıf yönlerin ve izleyici sayısının belirlenmesinde Tersine Mühendis Rakiplerinin İnternet Siteleri. Backlink profillerini karşılaştırın. Spyfu.com, Compete.com ve Semrush.com gibi kaynakları kullanın.
 11. SEO Şirketi Sanayi Trendleri bilin. White Hat SEO Best Practices ve Rankbrain, Caffeine, Hummingbird, Panda ve Penguin gibi Google Algoritma Güncellemelerinden haberdar olun. Neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını bilin. İstenmeyen postalardan korunmak için ileri uzmanlık ve bilgi uygulayın. Arama Motoru Arazi, Arama Motoru Dergisi, Semrush Blog, Arama Motoru İzle, Moz gibi en iyi SEO Bloglarını takip edin.
 12. SEO Dostu Bir Web Sitesi Sağlayın. İnsanlar ve arama motorları için bir Arama Motoru Dostu Web Sitesini Garanti Edin. İlk olarak, teknik SEO hatalarını ortadan kaldırın. Ardından, taranabilir ve istemeden web robotlarını engellemeyen endekslenebilir içeriğe sahip olduğunuzdan emin olun. Önemli içeriğin kolayca erişilebilir ve erişilebilir olmasını sağlayın.
 13. Metin Yazarlığı Becerileri. Etkili Başlıklar, Metatags, Paragraf Alt Başlıkları yazın. Arama sonuçlarında tıklamaları tetiklemek için ilgi çekici benzersiz Başlık Etiketleri, Meta Açıklamaları ve H etiketleri oluşturun veya yazın. Sesli arama sorguları yapan arama yapanlar tarafından kullanılan doğal dil konuşma tonunu yazın. Hedef kitlenizi tanıyın, daha uzun içerik yazın ve paragrafları kısa tutun, kalın, listeler ve italik gibi metin biçimlerini kullanın, fotoğraf görüntüleri ekleyin, anahtar kelime doldurma işleminden kaçının.
 14. Yeni İçerik Fikirleri Üretin: İçerik Geliştirme. İlgili, Orijinal, Benzersiz, Katma Değerli İçerik Yazmak için Koçluk ve Eğitim. İnce içeriği daha az güçlü sayfalarda birleştirmeyi önerir. Doldurulması gereken içerik boşluklarını belirleyin. Google’ın kalite derecelendiricileri algoritmasını ve içerik Uzmanlığı, Otoritesi, Güvenilirliği (EAT) sağlayan Google Kalite Yönergeleri’ni tartışın.
 15. Mevcut Web Sitesi İçeriğini Geliştirin. Okunabilirlik için içerik düzenleme konusunda uzman olun. Tashih etti. Evergreen İçeriğini Yaz. İçeriği birleştirin. Alt başlıklar kullanarak insanlar tarafından daha kolay taranmasını sağlamak için içeriği güncelleyin. Bol miktarda boşluk bırakın. Gerçekleri veya istatistikleri ve Doğru Özellik kullanın. Dilbilgisi hatalarını ortadan kaldırın. Mermi noktaları kullanın. Konuyla ilgili kalın. Sayfaların gerçek bir amacı, alaka düzeyi ve değer katması gerekir.
 16. Harekete Geçirici Mesaj (CTA) İyileştirmeleri Önerin. Dönüşüm Oranlarını artırmak için özellikler üzerindeki faydaları vurgulayın. Gerekirse dönüşüm testi yapın. Müşteri ağrı noktalarını gidermek için aciliyet duygusu yaratın. Benzersiz Bir Satış Teklifi Geliştirin. A / B ve çok değişkenli testleri dikkate alın.
 17. SEO Stratejisi Önerileri yapın. Daha iyi web sayfalarını yapmak için artan ayrıntı değişiklikleriyle birlikte büyük resim için sürekli danışmanlık ve rehberlik sağlayın. Dijital pazarlama kampanyası stratejisi, taktikleri ve zamanlama çizelgesi önerin. Uygulanan eylemlere dayanarak ilerlemeyi değerlendirin. Topnotch dijital pazarlama ekibi oluşturmak için gerektiğinde üçüncü taraf uzmanları uzman hizmetler için tavsiye edin.
 18. Sürekli Süreç İyileştirme. Trafik ölçümü ve harekete geçirme ifadesi tamamlamaları gibi veri ölçümlerini kullanarak, içerik etkileşimini artıran tüm dijital pazarlama kanallarında hedefli trafik artışlarını sürekli artırın. Riski en aza indirirken rekabette öne geçmek için zarfı bastırın – örneğin. seçkin SEO şirket endüstrisi uzmanları izleyin. Rakipleri yenmek için web sitesi içeriğini taşımaya ve geliştirmeye devam edin.
 19. İçerik Yönetim Sistemlerini (CMS) ve Dijital Pazarlama Platformlarını bilir. Popüler İçerik Yönetim Sistemlerinin çalışma özelliklerini, avantajlarını ve dezavantajlarını anlayın: WordPress, Drupal, Joomla, Concrete5, DotNetNuke, Hubspot.com, Marketo.com, Raventools.com, Webceo.com, Buzzsumo.com, Sproutsocial.com, Instagram.com Linkedin.com. B2b, b2c, e-ticaret, açılış sayfaları, satış hunileri, müşteri adayı oluşturma gibi çeşitli pazarlama türleri için en iyi web sitesi geliştirme stratejilerini bilin.
 20. Web Tasarım ve Geliştirme. Web Geliştirme ve Web Sitesi Tasarımı ile ilgili temel bilgilere sahip olmak ve süreçleri yeniden tasarlamak, webmasterlar tarafından kullanılan terminoloji ve temel HTML kodlama becerilerine sahip olmak. Basamaklı Stil Sayfalarını (CSS), Web Sayfası Düzeni ve Grafik Tasarım öğelerini anlayın.
 21. E-Ticaret Sistemleri. E-Ticaret Sitelerinin, Alışveriş Sepetlerinin, Çevrimiçi Ödeme İşlem Hizmetlerinin, Fotoğraf Galerilerinin, E-Ticaret Platformlarının ve Vitrin çözümlerinin ve ayrıca nakliye seçeneklerinin ve yasalara uymak için vergi düzenlemelerinin kilit yönlerini anlayın.
 22. Gelişmiş SEO Tekniklerini uygulayın. Arama motorunun görünürlüğünü en üst düzeye çıkarmak için gelişmiş yöntemleri kullanın: Öne Çıkanlar Parçacıklar, Dökmeyen İçerik Yazma, Google Bilgi paneli görünürlüğü, Google Hızlı Yanıtlar Kutusu, Yerel Paket. Yukarıdaki hedefleri desteklemek için HTML işaretlemesi yükleyin. HTTPS Geçişi gerçekleştirin.
 23. Etkili SEO Araçları ve SEO Yazılımını kullanın. Değerli önerilerde bulunmak için yazılım verilerini yorumlar. SEO araçlarının ve yazılım türlerinin önemini, araç amacını ve türlerini açıklar. Google Web Yöneticisi Araçları, Google Analytics, Başlık Tepki Dama, Backlink Denetim ve Backlink Analizi, Site Tarama, Sıra Takibi, Anahtar Kelime Analizi. Favori araçlar arasında Brightlocal.com, Moz Linkexplorer, Semrush.com, Woorank.com, Ahrefs.com, Alexa.com, Gtmetrix.com, Screamingfrog.co.uk, Sproutsocial.com, Spyfu.com, SEOQuake, Ubersuggest.io , Hootsuite, Kwfinder.com, Yoast.com, SEObook.com, Neilpatel.com ve Backlinko.com. – bazıları ücretli, bazıları ücretsiz.
 24. Dahili Bağlantı Yapısı Optimizasyonu. Web sitesinin kullanılabilirliğini geliştirmek için en iyi Dahili Bağlantı Uygulamalarını kullanın. Bağlantı eşitliğini iç sayfalara dağıtan taranabilir bir bağlantı yapısı oluşturun. Pazarlama Hunilerini, uygun bağlantı özelliklerini ve Breadcrumb navigasyonunu kullanın.
 25. Site Dışı SEO ve Link Oluşturma Geliştirme. Bir Organik SEO Danışmanı, müşterilere, çeşitli beyaz hatlı SEO bağlantı kurma stratejileri ve Blogger veya Etkileyici Sosyal Yardımlaşma, İçerik Pazarlama ve Infographics tasarım ve yayınlama gibi teknikleri kullanarak çeşitli gelen bir bağlantı profili geliştirmelerini tavsiye eder. Çevrimiçi güvenilirliğe zarar veren itibar yönetimi sorunlarını giderin. Anahtar açılış sayfalarına ve linklenebilir içeriğe (ör. Infographics) doğal olarak alakalı bağlantılar kazanmak ve çekmek için çalışın. Otorite sitelerinden takip kalitesi geri çekilir.
 26. Web Sitesi İşlevselliği ve Tamlığı. Gerekirse, etkin Küresel Gezinme, Site Düzeni, Menü ve Gezinme Stili, Altbilgi alanı, Görüntü, Renk Düzeni, Logo ve Favicon için önerilerde bulunun. Profesyonelce sunulan görsel olarak çekici içeriğe sahip olmak için gerekliliklere veya şartnamelere yardımcı olun.
 27. Uzman Sorun Giderici olun. Arama motoru sıralamasını belirli bir süre (örneğin, 6-12 ay) olumsuz yönde etkileyebilecek engellerin belirlenmesi için birden fazla faktörü, olası sorunları ve sorunları inceleyin. Çözümler bulunduğunda, ilerleme noktalarını ölçün.
 28. Anahtar Performans Göstergeleri (KPI). Yalnızca Web sitesi performansı için değil, SEO kampanya etkinliğini değerlendirmek için Anahtar Performans Göstergeleri kriterleri konusunda anlaşın. Örnekler arasında Kitle Payı, Trafik Kaynakları, Karlar ve Yatırım Getirisi, Google # 1 – 3 konumuna ulaşan anahtar kelimeler bulunmaktadır.
 29. Adlandırma Kuralları oluşturun. URL yapısı, İçerik Siloları, Alt dizinler veya Alt alanlar, Dosya Adları, Grafik Resimler, çoklu ortam veya video adları ve başlıklar ve kullanıcı adları için adlandırma kurallarını ve Taksonomileri belirleyin. Etki alanı adı bulma işlemine yardımcı olun.
 30. URL Haritasını oluşturun. URL Haritası, İçerik Hiyerarşisini tasvir eden Bilgi Mimarisi için plan ve yol haritası belgesidir. Bir örnek, bir web sitesini yeniden tasarlarken eski web sitesi URL’lerini ve yeni önerilen web sitesi URL’lerini içerir. Bu belge 301 yönlendirme kaydını içerecektir.
 31. Mobil Arama’ya Odaklanın! Responsive Web Tasarım kullanın ve Mobil Arama Sonuçlarında daha yüksek sonuçlar elde etmeye çalışın. Sesli aramada ve Google Mobile İlk Dizininde iyi bir sıralama için içeriği optimize edin.
 32. Periyodik Aylık SEO Raporları. Devam eden SEO müşterileri ve proje ilerleme raporlaması için raporlar hazırlayın. Örnekler Anahtar Kelime Sıralaması Değişikliklerini İzleme, En Yüksek Trafik Açılış Sayfaları, Trafik Trendleri, Etki Alanlarını Bağlama ve Gelen Bağlantıları, Trafik Kaynaklarını içerir. Çevrimiçi rakiplerle karşılaştırın.
 33. Seviye 1 Sosyal Medya Hesaplarını Optimize Edin. Sosyal medya optimizasyonu, Youtube, Facebook, Twitter, Instagram ve Pinterest gibi Sosyal Medya Profillerini içerir. Müşterinin marka mesajlarını tanıtın ve yayınlayın. Dijital içeriğe sosyal medya paylaşım düğmeleri ve özellikleri ekleyin.
 34. Sosyal Medya Stratejisi ve İçerik Dağıtımı. Dijital pazarlama kanallarında içerik yayınlamayı ve tanıtmayı öğrenin: video portalları, sosyal medya, e-posta haber bültenleri, görüntülü reklamcılık, halkla ilişkiler, blogcu tanıtımları, endüstri etkileyicileri, fotoğraf görüntü paylaşımı ve sosyal medya pazarlamacılığı yoluyla.
 35. Online Pazarlama için Marka Danışmanlığı ve Marka Stratejileri. İşletmenizi çevrimiçi markalaştırmanın temellerini ve güvenilirlik ve farklılaşma, özgünlük ve görünürlükle marka bilincini nasıl oluşturacağınızı tartışın. Çevrimiçi rakiplere karşı nerede durduğunuzu görmek için bir dijital varlık envanteri alın – örneğin. En yararlı, bilgilendirici içeriğe kim sahip?
 36. Kalite Kontrol Kalite Güvencesi. Tüm dijital pazarlama ekibinin çıktılarının kalite kontrolü. Sorumlulukların tamamen yerine getirilmesini ve planların uygulanmasını güvence altına alarak üzerinde anlaşmaya varılan rol ve sorumluluklara dayanarak görevleri başarıyla tamamlayın.Yeni bir site lansmanından sonra QC. Web spam’ını kaldırın. Google ceza kurtarma ile yardımcı olun.
 37. Web Sitesi Güvenliği. Web Sitesi Güvenliği Sorunlarında müşteriyi koruyun. Proaktif ol. SSL sertifikası ve https: // güvenli web sitesi protokolünü göz önünde bulundurun. Kötü amaçlı yazılımlar veya Spam bildirimleri için Google Arama Konsolu iletişimini izleyin. Güvenli girişler ve güçlü şifreler var. Yazılımı güncel tutun. Düzenli web sitesi yedeklemeleri yapın.
 38. Web Hosting ve Etki Alanı. Kalite sorunları için Web Hosting Şirketi, Etki Alanı yenileme tarihi ve Etki Alanı Tescil Kurumunu inceleyin. İstemcinin tamamen kontrol altında olduğundan ve web sitesinin etki alanı durumunu ve DNS ayarlarını anladığından emin olun. Web sitesi hız yükleme süresi 3 saniyeden daha yavaşsa, yeni bir web sunucusu önerin.
 39. Dijital Pazarlama Ekibi Desteği. Müşterinin Dijital Pazarlama Ekibi ile etkin bir şekilde işbirliği yapın ve etkin bir katılımcı olun. Ekip üyeleri genellikle işletme sahibi, web tasarımcısı veya web yöneticisi, pazarlama ajansı, sosyal medya ekibi ve muhtemelen bir metin yazarı veya serbest çalışanı içerir. Toplantılara katılmak
 40. Ücretli Arama Reklamcılığı. Ücretli Arama Reklamcılığı, Tıklama Başı Ödeme, PPC, Adwords için Müşteri gereksinimlerini değerlendirme konusunda uzman olun. Tam hizmetli bir reklam ajansına benzer çevrimiçi reklam kampanyaları için anahtar kelime önerileri yapın.
 41. SEO’nun Avantajları ve Yararları. Müşteriye, SEO’nun bu pazarlama stratejisinin neden eşitliği sağladığını ve özkaynak oluşturmayan ve kalıcı getiri sağlayan çevrimdışı reklam pazarlaması modellerine karşı uzun vadede eşitlik sağladığını ve (yani yüksek yatırım getirisini) ödediğini açıklayan çok sayıda avantajı bildirin. .
 42. Çevrimiçi Pazarlama Gösterileri. İnternet pazarlama firmalarının müşteri sıralamasını büyük ölçüde etkilediği alanlarda canlı çevrimiçi gösteriler yapmak. Eğitin ve eğitin. Göster ve anlat (her ikisi de.) Aylık SEO toplantıları, müşteri sunumları, iş incelemeleri yapın, kanıt verin, kişisel toplantılar ve konferans görüşmeleri yapın.
 43. Eski Web Sitesini Düzeltme ve Yeni Bir Web Sitesi Analizi Oluşturma. 1-5 yıl sonra, bugün nerede olduklarına ve gelecekte olması gereken yerlere ilişkin olarak en anlamlı olanı, müşteriye danışın. Yoldalar mı? Doğru Dijital Pazarlama Platformlarına yatırım yapıyorlar mı?
 44. SEO Bütçesini Takip Edin. Kampanya bütçesi giderlerini yönetin, müşteriye yatkın olun, öncelikleri belirlemeye yardımcı olun, gerekirse kaynakları yönlendirin, proje yönetimi yapın, tüm web sitesi değişikliklerini belgeleyin.
 45. Gerçekçi Beklentileri Ayarlayın. Söz ve Aşırı Teslim Altında! Tüm sözleşme yükümlülüklerini yerine getirin. Gerçekçi iş tamamlama zaman çizelgeleri ve programları oluşturun ve iletin. Yanlış yorumlamaları önleme yükümlülüklerini heceleyerek kapsamlı bir SEO anlaşması yapın.
 46. Müşteri İletişimi Aşırı sektörel vızıltı terimlerini kullanmadan, müşterinin bilgi düzeyindeki karmaşık kavramları ve birbirleriyle ilişkili kavramları açıklama, soruları yanıtlama, eğitim ve koçluk yapma becerisine sahip olma. Önemini anlayana kadar temel kavramları birçok kez açıklayın.
 47. Hem Suç hem Savunma oynayın. Liderlik rolü üstlenerek yeni fırsatların nerede olduğunu belirtin ve müşteriye nerede savunmasız olduklarını söyleyin (örn., Diğerlerinden önce Tam Eşlemeli Alan Adları satın alın, Yakında SERP’lerde geçmeleri muhtemel Gelecek Yarışmacılar ).Müşteriye pazarlama kopyalarını SEO Metin Yazarlığı, İçerik Oluşturma veya Sosyal Medya gibi diğer alanlara yönlendirmesi gerekip gerekmediğini bildiriniz. Rasyonalizasyon.
 48. Alan Adı Sahipliği. Müşteriye ait alan adlarını mülkiyeti altında en iyi nasıl kullanabileceğinizi öğrenin. Birden fazla web sitesini tek bir katil web sitesinde birleştirmek veya birleştirmek bir anlam ifade ediyor mu? Birden fazla işletme yerinin nasıl kullanılacağına bakın.
 49. Stratejik Planlama. Önceden planlamak. Pazarlama adımlarını mantıklı sırayla atın. Önce en zor olan işi ele alarak başlayın, daha sonra Web Analytics Verileri’ni kullanarak kampanyayı daha sonra araştırın.
 50. SEO Garantisi. Anahtar kelime sıralaması için SEO Garantisi YAPMAYIN. Yalnızca doğrudan kontrolünüzde olanı garanti edin. Gelecekteki sonuçları ve senaryoları yaklaşık olarak tahmin etmek için geçmiş tecrübeleri kullanın.

Yerinde veya telekonferans yoluyla toplantı yapmak için bir SEO taktikleri ve stratejileri uygulamak , işletme sahiplerinin web sitesi performansını iyileştirme ve çevrimiçi görünürlük kazanma hakkında daha fazla bilgi edinmek için mükemmel bir başlangıç ​​noktasıdır.

SEO Uzmanları Ne Yapar? Ücretsiz arama motoru trafiği veriyorlar!

SEO Uzmanları, işletme sahiplerinin tüm pazarlama kanalları için şirketlerinin çevrimiçi görünürlüklerini çevrimiçi hale getirebilmelerini sağlamak için yalnızca danışmanlık sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda uygulamalı internet pazarlamacılığı yerine getirme hizmetleri sunmaktadır. daha hedefli arama motoru trafiği ve iş fırsatları.

Dijital Pazarlama Kanallarını Optimize Etme Kapsananlar:

 1. Pazarlama Kanalları, web sitelerini ve Blog, Video, Görüntülü Reklamcılık, E-posta Pazarlama, Sosyal Medya, Ücretli Arama Reklamcılığını optimize etmeyi içerir.
 2. Faydalı, Alakalı, Benzersiz, Bağlanabilir İçerik Yayınlama
 3. Doğrudan Bağlama İçin İç Bağlantı Uygulamalarının Doğru Kullanımı
 4. Tüm Yerinde ve Site Dışı Arama Motoru Optimizasyonu Tekniklerinin Kullanılması
 5. Paylaşılabilir Makaleler Yayınlama ve ardından İçeriği Sürekli Olarak Geliştirme
 6. Kanallar Arası Pazarlama veya Çok Kanallı Pazarlama ve Tanıtım
 7. Webmaster’lardan Gelen Yazı Bağlantılarını Kazanma
 8. Devam Eden Artış İyileştirmeleri ve Ölçülen Düzenlemeler ile

________________________________

Bir SEO uzmanı ne yapar? Bu soruyu cevaplamak için yukarıdaki ilk 50 görev listemizi okuyun. Kevin Yeaman bizzat 45’in üzerinde SEO Kampanyası ve WordPress web sitesi oluşturma projesini kişisel olarak yönetti ve arama motoru optimizasyonu kampanyaları ve birçok farklı pazarlama dikeyinde, çeşitli çevrimiçi rekabet edebilirlik düzeylerinde tam proje yönetimi sorumluluğu üstlendi.

Gelişmiş bir SEO uzmanı , en az 10.000 saatten fazla çeşitli sektör deneyimine sahip olmalıdır. Kevin, Colorado şirketleri için 15.000 saatin üzerinde SEO + WordPress pazarlama kampanyası ve proje deneyimine sahiptir.

Bir SEO Danışmanı veya Uzmanı tutmayı düşündüğünüzde , sürekli günlük katılım ve uygulamalı faaliyet gerektiren bilgi alanının çeşitli, karmaşık ve dinamik olduğunu fark edin.

SEO Pazarlama Danışmanı nedir?

Kısacası, SEO pazarlama danışmanları , işletme sahipleri tarafından, ücretsiz arama motoru trafiğiyle başarılı bir şekilde çevrimiçi olarak nasıl bulunabilecekleri sorununu çözmelerine yardımcı olacak birçok farklı dijital pazarlama hizmetini gerçekleştirmeleri için işe alındı.

İşletme sahipleri istiyor:

 • Yerel müşterilerin kapısına giren yeni müşteriler.
 • Web siteleri değerli kendi kendine pazarlama araçları ve önemli finansal varlıklar haline gelmek.
 • Müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak ve rekabet etmekten daha iyi bir iş yapmak isteyen daha fazla iş ve daha fazla kar.
 • Daha fazla arama motoru trafiği ve daha fazla CTA tamamlaması ile tıklamalar.
 • Web sitelerinin, şirket marka mesajlarını profesyonelce iletmelerini istiyorlar.
 • Dürüstçe davranılmak ve mal sahibi müşterileriyle ilgilenmekle, işlerini yürütmekle ve çalışanları yönetmekle meşgulken, ödedikleri işi yapmak için dijital bir pazarlama uzmanına güvenebilme.

Arama Motoru Dostu Web Sitesi Nedir?

SEO danışmanları için temel bir iş sorumluluğu, vakfı ve temel sıfır beceri seti, bir SEO Dostu Web sitesi oluşturmayı bilmektir! Hem Google’ın hem de müşterilerinin geri döndüğünü

Bir web sitesi en az ‘arama motoru dostu’ değilse, ücretsiz veya organik arama motoru trafiği kazanabilmek için kalıcı yetersizliğe mahkumdur.

Ek bir bonus olarak, Adwords gibi ücretli arama ağı reklamcılık programları, bir arama motoru dostu web sitesine bağlanıldığında daha etkilidir ve muhtemelen daha yüksek bir Google Kalite Puanı elde ederler.

Hangisi daha iyi: Dış Kaynak SEO Hizmetleri; Ev İçi Tam Zamanlı Çalışan Kiralama; veya Tam Hizmet Pazarlama Ajansı?

Bir Tam Zamanlı Çalışan Şirket İçi Dış Kaynak mı Almalı?

Şirket sahipleri, SEO görevlerini ve görevlerini yerine getirmek için çalışanları pazarlama ekibi içinde tam zamanlı olarak işe almayı ya da tavsiye, planlama, strateji ve yürütme için serbest çalışanlara, acentelere veya danışmanlara proje için gerekli becerileri dış kaynak olarak seçmeyi seçebilir.

Şahsen ben bir kombinasyon veya hibrit yaklaşımın en iyisi olduğuna inanıyorum. Örneğin, SEO trenini veya teknik direktör personelini, sağlanan anahtar kelime araştırmasını kullanarak ilgi çekici içerik yazma konusunda bilgilendirin.

Uzmanınız ister çalışan olsun, isterse dış kaynaklı olsun, birbiriyle ilişkili dijital pazarlama disiplinlerinde ileri düzeyde beceriler kullanmak çok zaman kazandırır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir