Hac kura çekiliş sonuçları sorgulama 2018

Hac kura çekiliş sonuçları sorgulama 2018

Hac çekiliş sonuçları açıklandı. 2018 yılında hacca gidecekler için 2 milyon 120 bin kişi arasında yapılan hac çekiliş sonuçları nihayet belli oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen Hacc farizası için belli bir kontenjanın fazlası götürülemiyor. Bu yüzden de her yıl hacca gidecekler arasında hac kurası çekiliyor. Yıllardır Hacca gitmek için bekleyenler olduğu gibi yeni kayıt yaptıran ve hacca ilk defa gitmeye niyetlenenler de var. Ancak bu bir nasip işi ve yıllardır bekleyen Hacı adaylarına çıkmazken ilk defa kayıt yaptıranların hacca gidebileceği yönünde kura sonuçlarını görenler gözyaşlarına hakim olamıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı Haç kura çekilişleri ne zaman?
Kutsal topraklara gidecekler için bugün yapılan çekiliş saat 11:00’da Diyanet İşleri Başkanlığı organizatörlüğünde canlı olarak yapılmaya başlandı. Haç kura sonuçlarını hac.diyanet.gov.tr adresinden sorgulayarak sonuçlara ulaşabilirsiniz. Bana hac çıktı mı, ya da Hac çekiliş sonuçları 2018 aramaları için verdiğimiz internet sitesine girerek size Hac yolunun görünüp görünmediğini sorgulayabilirsiniz.

HAC KAYIT TARİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?
Kurada ‘Kesin Kayıt Hakkı’ elde edenler, 05-16 Şubat 2018 tarihleri arasında “Kesin Kayıt Yaptırabilir” belgesini internet ortamından veya müftülüklerden alarak kayıtlarını yaptırabilecekler.

Belirlenen süre içerisinde kesin kayıt yaptırmayanların yerine, hac konaklama türlerine göre kura sırası gözetilerek 22 Şubat – 02 Mart 2018 tarihleri arasında dağıtılan kontenjanlar çerçevesinde kayıtlar alınacak.

HACCA GİTMEK İÇİN KAÇ KİŞİ BAŞVURU YAPTI?
2018 yılında hacca gitmek için 316 bin 857 kişi ilk defa kayıt yaptırdı. Daha önce hac kaydı olup, Başkanlık tarafından kayıtları yenilenen 1 milyon 804 bin 110 kişi ile birlikte kuraya toplam 2 milyon 120 bin 967 kişi katılacak.

Etiketler: , ,

Bu yazı için 3 yorum yapıldı:

  1. Muhammed İkbal Kevkir dedi ki:

    İndirim kataloğu güncellenebilir mi bugün ?

  2. Ali Gürel Sadıklar dedi ki:

    kampanyamerkez gerçekten de yılların sitesi ve her zaman insanların yararına yayın yapıyorlar. Tebrik ederim karşiim

  3. Çilay Kapsız dedi ki:

    İndirimli ürünler kataloğu ne zaman gelir abicim

Yorum Yaz