İnternetten para kazanma yöntemleri ve Google Adsense

İnternetten nasıl para kazanılır? Türkiye’de bir çok insan kolay yoldan para kazanmanın peşine düştü. Bunu yapabilmek için bir çok yolu deneyenler olsa da en kestirme yolun internet üzerinden siteler kurarak ve bu sitelere Google reklamlarını ekleyerek Bu yolla milyonlar kazananlar var. Bunun dışında anketler doldurarak veya yazılım işleri yaparak da sitelerden para kazananlar olabildiği gibi makale yazarak kazananlar ya da makale eleştirerek para kazananlar da internetten para kazanma yolunun farklı formatlara şeklinde cereyan ediyor.2000 li yılların ilk çeyreğinde revaçta olan diğer bir kategori ise YouTube veya benzeri video paylaşım sitelerine video ekleyerek para kazanmaktır.

YouTuber dediğimiz Bir çok kişi Bu yöntemle para kazanmaya devam etmekteler. Takipçi sayımız artık ca eklediğiniz videolar kısa sürede milyonlarca kişiye ulaşabiliyor ve onların Google reklamlarına açıklamalarıyla da kazanç elde ediyorsunuz. YouTube’dan para kazanma farklı bir araştırma konusu olacak türden. Şimdi biz gelelim en fazla internetten para kazanılan ve bununla birlikte masraf edilmeden geçim sağlan internet sitesi kurarak yapılan projelere. Örneğin sağlık konusunda bir internet sitesi kuruyorsunuz. Bu internet sitesine günlük olarak yazılar ekliyorsunuz tabii ki bu yazılar sağlık ile ilgili olmalı.Daha sonra bu siteye Google AdSense’ye gönderiyorsunuz.

Google yetkilileri sitenin Google kurallarına uygun olup olmadığına karar veriyor. Eğer siteniz uygun bulunursa reklam kodları oluşturabilmeniz için size bir panel veriliyor. Sitenizin temasına göre reklam kodu oluşturup uygun yerlere bu reklamları ekliyorsunuz. Google reklamlara en fazla üç reklam birimi üçte bağlantı birimi olmak üzere altı farklı birim eklenmesine izin veriyor. Reklamların içerikten ayırt edilmesi reklam olduğunun belirtilmesi gerekiyor. Google reklamlarından para kazanmak ve gelirinizi artırabilmek için reklam yerleşimler ve profesyonel bir şekilde yapması gerekiyor.

Google reklam birleşme ile ilgili hizmet veren bir çok kişi ve kurum bulunmakta bu kişi ve kurumlarla irtibata geçerek sitenize en uygun reklam yerleşimi yaptırabilirsiniz. Google reklamlarına bilerek ve isteyerek tıklatmanız Google algoritması tarafından fark edilmekte ve sizin bu tavrınız reklam kurallarının ihlali anlamına gelmektedir. Bu durum fark edildiğinde Google hesabınız banlanacağı gibi o sitenizde Google reklamlarından Tamamen yasaklı duruma getirilebilir. Hepinize bol kazançlı ve keyifli yıllar diliyoruz.

4 Replies to “İnternetten para kazanma yöntemleri ve Google Adsense”

  1. Ben Bim indirimlerinden haber alamıyorum keşke bir uygulama yapsanız da her katalog yayınlandığında bize mesaj gelse 🙂

  2. Güncel çekilişler içinde iphone8 çekilişi vardı da hangi marka yapıyordu bulamadım bir türlü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir