Tam burslu üniversite tercihi için ek kontenjan tercihlerini gözden geçirin

tarafından
29
Tam burslu üniversite tercihi için ek kontenjan tercihlerini gözden geçirin

Üniversite ek kontenjan tercihleri 26 Ağustos itibari ile başladı. Tercihler 5 Eylül 2017 salı gününe kadar devam edecek. Üniversite tercihini henüz yapmamış olanlar özel üniversitelerin tam burslu ya da yarı burslu bölümlerini de tercih edebilirler. Geçtiğimiz tercih döneminde 350 bine yakın üniversite kontenjanı boş kalmıştı.

Ek yerleştirme tercihleri nereden yapılacak?

Herhangi bir kontenjana yerleşemeyen adaylar 26 Ağustos ile 5 Eylül tarihleri arasında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) resmi internet sitesinden ek tercihleri yapabilecekler. Ek yerleştirmeye başvurabilmek için adayların 2017 yılı ÖSYS’de başvurularının bulunması zorunluluğu vardır. Adaylar TC kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr sayfasına girerek bireysel başvuru yapabilecekler.

Üsküdar Üniversitesi, ek kontenjan tercihleri, üniversite tercihi yapma, ÖSYM ek kontenjan

Ek kontenjan tercihlerinde kaç tercih yapılabilecek?

Üniversite hayali kuran ancak ilk tercih döneminde herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen adaylar 24 tercihi geçmemek üzere tercih yapabilecekler. Ek yerleştirme tercihi için 15 TL para yatırılması gerekiyor. Bu ücret 6 Eylül 2017 tarihine kadar yatırılabilecek. Tercih ücretini yatırmayanların tercihleri iptal edilecek.

Üsküdar Üniversitesi burslu bölümleri ile ilgili bir dizi duyuru yayınladı. Siz de Üsküdar Üniversitesi’nde okumak isterseniz bu bölümleri ve avantajlarını değerlendirebilirsiniz.

Üsküdar Üniversitesi, ek kontenjan tercihleri, üniversite tercihi yapma, ÖSYM ek kontenjan
Üsküdar Üniversitesi ek kontenjanları ile ilgili detaylar için tıklayın