Tozlu Giyim’den 5 Kişiye Sürpriz Hediye

Tozlu Giyim’den 5 Kişiye Sürpriz Hediye

Samsun’da, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe teşebbüsüne ait tahkikat dahilinde gözaltına alınan aralarında Tozlu AŞ İdare Heyeti Başkanı Hüseyin Tozlu’nun da bulunduğu 34 iş adamından 13’ü çıkarıldıkları mahkemece gözaltına alındı.

FETÖ’nün darbe teşebbüsüne ait Samsun Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü tahkikat dahilinde gözaltına alınan aralarında Tozlu AŞ İdare Heyeti Başkanı Tozlu ve sözde “şehir imamları”nın da bulunduğu 34 iş adamı emniyetteki işlemlerinin hemen peşinden adliyeye gönderildi.

Cumhuriyet savcısına ifade veren zanlılardan 32’si gözaltına alınmaları, 2’si ise adli kontrol uygulanması istemiyle mahkemeye gönderildi.

Zanlılardan Tozlu AŞ İdare Heyeti Başkanı Tozlu ile Şaban T, Abdullah K, Vedat D, Tayfur Y, Bayram Y, Adnan B, Hasan A, Ali Y, Ömer İ, Talip A, Abdurrahman H. ve Hakan U. mahkemece gözaltına alındı.

Diğer 21 kuşkulu ise adli kontrol koşuluyla serbest bırakıldı.

TOZLU: YALNIZCA TELEVİZYONLARDAN BİLİRİM

Samsun’da FETÖ/PDY soruşturması dahilinde gözaltına alınan ‘Tozlu Giyim’in sahibi, işadamı Hüseyin Tozlu, kapatılan Bank Asya’da hesabı olduğunu, okul açılışı için Kamboçya’ya gittiğini, çocuğunun cemaat okullarından mezun olduğunu anlatırken, “Fethullah Gülen’i tanımam. Yalnızca televizyonlardan bilirim. FETÖ ile hiçbir irtibatım yoktur” diye konuştu.

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) darbe teşebbüsüne ait tahkikat dahilinde gözaltına alındıktan sonra bir gün önce gözaltına alınan 13 işadamı arasında bulunan Tozlu Giyim İdare Heyeti Başkanı Hüseyin Tozlu, savcılık ifadesinde suçlamaları kabul etmedi. ‘Terör örgütüne aza olmak ve terörü finanse etmek’ suçlamasıyla gözaltına alınan ve tüm malvarlığına önlem konularak banka hesapları dondurulan Hüseyin Tozlu ifadesinde, şöyle diye konuştu:

“Çocuklarımdan biri, Uzay Koleji’nden mezun oldu. 17 Aralık’tan sonra Vakit Gazetesi aboneliğimi iptal ettim. Bank Asya’da hesabım vardır. 2010 seneninde cemaat okullarından birinin açılışı için Kamboçya’ya gittim. Hakkımdaki iddialar bir ihbar mektubu ile başlamıştır. FETÖ ile hiçbir irtibatım yoktur. Darbe teşebbüsü konusunda rastgele bir bilgiye sahip değilim. Fethullah Gülen’i tanımam. Yalnızca televizyonlardan bilirim. Rastgele bir yardımda da bulunmadım. Beni karalamak için iftira atılıyor. İşim çok büyüktür. Başbakan ve bakanlarla ara sıra görüşürüm. Hiçbir cemaat, örgüt, derneğe ve vakıflara yardımda bulunmadım. Masumum. Çalışanlarım da bu vaziyetten mağdur olacaktır.”

Etiketler: ,

Yorum Yaz