5 Kişiye 6’lı Çamlıca Hediye

5 Kişiye 6’lı Çamlıca Hediye

Yarışma zamanı! Sence görselde toplam kaç litre Çamlıca var? Cevabı yorum olarak yazan ve görseli beğenen kişiler arasından yapılacak çekilişle 5 kişi 6’lı Çamlıca kazanma şansı yakalayacak!

Yıldız Holding İdare Heyeti Başkanı Murat Ülker, Cola Turka ve Çamlıca gibi şirketin bünyesindeki içecek firmalarını Japon firması DyDo DRINCO’ya satma kararının hemen peşinden Instagram hesabından izah yaptı. Ülker açıklamasında “Her horoz kendi çöplüğünde öter’ derler ya, ben de bu topraklarda doğdum ve amacım de gene burada yaşayıp can vermektir. Lakin burada doğan Yıldız Holding dünyada büyüsün oralarda da yaşasın isterim” ifadelerini kullandı.

İşte o açıklamanın tamamı:

“Değerli takipçilerim,

Biliyorum benim cevaplamamı istediğiniz bir hayli meseleyiz var. Fakat takdir edersiniz ki, biz Yıldız Holding çalışanları ellibin kişilik bir aileyiz ve aramızda işbölümü var. Arkadaşlarıma saygısızlık etmemek için ben yalnızca benimle alakalı konuları sizlerle paylaşmaktayım. Bildiğiniz gibi dünya çapında alımlar yaparak bisküvi, çikolata işimizi globalleştirmeye talibiz. Fakat bu hedefe erişmek ve muvaffak olmak için odaklanmak koşul. Başka bir deyişle bütün enerjimizi, ve kaynaklarımızı bisküvi ve çikolata işine seferber etmemiz gerekli. Benim emelim bizim markalarımız da büyüsün, gelişsin dünya çapında evrensel markalar olabilsin. Bunu yapmak için 50 bin kişi her gün çalışıyoruz.

İşte bu yüzden süt ve içecek işlerimizdeki çoğunluk paylarımızı işinde uzman yabancı şirketlere sattık. Fakat bizim yüzde on payımız var ve idarede bulunuyoruz. ÜLKER markasını sadece belli bir müddet için kullanabilecekler. Türkiye ve ihraç pazarındaki tüketicilerimiz için onlara devrettiğimiz markalarla iyi bir şekilde hizmet edeceklerdir.

Takdir edersiniz ki bu bir ortaklıktır ve biz de sorumluluklarımızın farkındayız ve ortaklarımızı seçerken hassas davranıyoruz. Örneğin ilk olarak tercihimiz mevcut ortaklarımıza pay satışı veya stratejik bir ortak bulmak oluyor. Halka açılmak veya fonlara satış daha sonraki tercihimiz. İdarede bulunarak emelimiz, şirketlerin yapısı ve çalışanları ile ilgili ve özellikle markalarımızın kimlikleri, pazarı ve tüketici tercihleri konusunda kılavuzluk etmektir.

Bir de şunu ilave edeyim. ‘Her horoz kendi çöplüğünde öter’ derler ya, ben de bu topraklarda doğdum ve amacım de gene burada yaşayıp can vermektir. Ancak burada doğan Yıldız Holding dünyada büyüsün oralarda da yaşasın isterim.

Etiketler: ,

Yorum Yaz