Son zamanlarda akıllı telefon ve tablet kullanımı televizyon izlemekten daha çok oluyor. Business Insider’ın yapmış olduğu araştırmaya göre Facebook kullanımıda 20% gibi bir oranla insanların telefonlarının kullanımında en ön sırada bulunuyor. 2015 seneyin ilk çeyrek verilerinde Haziran ayında aylık 1,49 milyar aktif kullanıcı sayısına eriştiğini duyuran Facebook, bu rakamın 1,31 milyarı akıllı telefon üzerinden Facebook’a giriş yapıyor. CNBC’e göre göre aktif günlük Facebook kullanıcı sayısı 968 milyon olup her bir kullanıcı Facebook, Instagram ve Messenger’da 46 dakika vakit geçiriyor.

Facebook’da genel olarak kullanıcılar paylaşılan muhtevaları gözden geçirerek, beğeniyorlar, paylaşıyorlar veya vaziyetlerini aktüelliyorlar.Ayrı olarak, bir hayli kullanıcı Facebook’u günlük hayatlarının bir parçası olarak kullanıyor başka bir deyişle istediği yerden vaziyet aktüellemesi yaparak takipçileri ile paylaşıyor.

Kullanıcılar paylaşımlarını yalnızca iş yerindeyken değil ayrı olarak tuvaletteyken, duş alırken veya cenaze’de iken yapıyorlar.

15 – 25 Temmuz tarihleri arasında yapılan bir çalışmaya göre Facebook’un en çok kullanıldığı yerler:

76% uyumadan önce yatakta
72% ders çalışırken
56% tuvalette
33% sinemada film izlerken
32% duş alırken
26% denizde
22% hastanede rehabilitasyondan sonra
17% ilişkiden sonra
17% arkadaşlarının düğününde
16% araç kullanıken
14% cenazede
12% kendi düğününde
11% ilk randevuda
11% kedileri ile oynarken

2 yorum

  1. İndirimler ve kampanyalar konusunda ben başka site tanımam. En iyisidir kampanyamerkez teşekkür ederim değerli dostlar

  2. Kardeşim neden geçen hafta salı indirim kataloğunu yayınlamadınız. Başka yere bakmadım sadece buradan takip ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir