Bunaltan Havalar, Klimalar ve Klima Servisleri

tarafından
47
Bunaltan Havalar, Klimalar ve Klima Servisleri

Klimalar günümüz modern dünyasında yaz aylarında sıcakların tüm bunaltıcı etkilerinden korunabilmemiz, kış aylarında ise soğuk havalardan en modern ve en kaliteli şekilde kaçabilmemiz için oldukça ideal bir teknolojidir. Bu yüzden de günümüz modern dünyasında Bosch markalı klima modelleri, oldukça yoğun ve sık bir şekilde kullanıyor.

Yılın her dönemi evlerimizde ya da ofislerimizde oldukça yoğun bir şekilde kullanmakta olduğumuz klima modellerinde yaşayabileceğimiz her türlü arızaya karşı Ataşehir Bosch Servisi ekiplerince profesyonel servis hizmetleri sunuluyor. Özellikle de Bosch markalı klima modellerinde oldukça sık bir şekilde karşı karşıya kalınabilmekte olan uzaktan kumanda ile klimanın çalıştırılmasının hemen ardından Power ve Run gösterge lambalarının yanıp ve hemen sönmesi arızasıdır.

Bunaltan Havalar, Klimalar ve Klima Servisleri

Ümraniye Bosch Servisi teknik ekiplerimiz, uzaktan kumanda ile cihaz çalıştırıldığında Power ve Run gösterge lambalarının ikisi birden yanıyor ve hemen ardından ikisi birden söndüğü tespit edilmektedir. Teknik ekiplerimiz arızanın tespitinin ardında klimanın besleme gerilimi 220 V olması gerektiğinden, eğer voltaj bu aralıkta değilse bir voltaj regülatörü kullanmaktadır.

Bunun dışında da teknik ekipler, cihaz kartı üzerindeki C1 kondansatörünü kontrol ederek arızalı ise orijinal Bosch yedek parçası ile değişimini yerinde hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Teknik ekipler tüm bu adımları uyguladıktan sonra klimanızda yine arıza için belirti almakta ise hemen komple olacak şekilde cihaz kartının değişimini gerçekleştirmektedir. Böylece klimanızdaki arızanın uzun vadeli olarak kaliteli bir şekilde giderilmesini sağlayabilmektedirler.