Kime ait yeni sahibi kimdir Nivea

Kime ait yeni sahibi kimdir  Nivea

Nivea kozmetik alanında piyasaya sürülen ilk krem olma özelliği taşıyor. Marka bundan uzun zaman önce 1911 yılında satışa sunuldu. O dönemlerde eczacılık ve kimyagerlikle ilgilenen üç arkadaş cilt yanıklarında ve tahrişlerinde kullandıkları bir kremin suyu tutma kapasitesini fark ederek bunu dermatoloji alanında kullanmaya başladılar. Özellikle cildi nemlendirme amacıyla piyasaya sürülen Nivea kısa sürede geniş kitlelerce talep görmeye başladı. Özellikle kadınların çokça rağbet ettiği ürün kısa sürede talepleri karşılayamaz hale geldi ve Nivea ihtiyaçları karşılayabilmek için bir şirket olarak büyümesine başladı.

Firmalar hakkında: Nivea

O dönemlerde Nivea’nın sadece bir ürünü varken, artan taleplere yetişebilmek ve herkesin bu eşi görülmemiş kozmetik kreminden yararlanabilmesi için farklı cilt tiplerine uygun Nivea kremler üretilmeye başlandı. O yıllardan beri herkesin her zaman en iyi cilt bakımını gerçekleştirmesi isteyen Nivea, aradan geçen yüz yıla rağmen bu isteğinden ve hedefinden vazgeçmemiş, kullanıcıları için her zaman daha iyisini istemeye devam etmiş. Özellikle 1919’lu yıllarda Nivea’nın piyasaya sürdüğü sabun ve saç bakım kremi markanın sadece cilt için değil, saç bakımında da iyi sonuçlar elde edebileceğini gösterdi. Bu ürünlerde iyi bir satış kitlesine ulaşan markanın yıllar geçtikçe erkeklerin de ihtiyaçlarına özel tasarladığı ürünlerini piyasaya sundu. Firma her geçen yıl ürün sayısını arttırmaktansa gerçek anlamda kullanıcılarının işine yarayacak ürün gruplarında uzmanlaşmayı tercih ediyor. Bu da markanın güvenirliğini arttırıyor.

Bebek cildi bakımında öncü markalardan biri olan Nivea, bu ürünlerini ilk olarak 1960 yılında piyasaya sunmuştur. O dönemlerde artan bebek doğumlarının, bebek ihtiyaçlarının insanlar tarafından daha belirgin bir şekilde fark edilmesine neden olmuştur. Sektördeki ihtiyaçların farkında olan Nivea bebek cildinin hassasiyetine özel ürünler üretmiş ve kullanıcılarının güvenini bir kez daha kazanmıştır. Nivea günümüzde her cilt tipine ve her yaşa uygun ürünleriyle en çok tercih edilen bakım markalarından biri. Zaman geçtikçe de ürünlerini geliştirmekten ve insanlara sunmaktan vazgeçmiyor. Nivea’nın sunduğu kampanyalardan haberdar olmak için de Kamapanyamerkez.com’mu takip edebilirsiniz.

Etiketler: ,

Yorum Yaz