Kime ait yeni sahibi kimdir Casio

Kime ait yeni sahibi kimdir  Casio

Üretim çalışmalarına hesap makinesiyle başlayan Casio ilk olarak 1946 yılında ürünlerini piyasaya sundu. Tokyo da kurulan şirket, faaliyetlerine başladığı hesap makinesini teknolojisi üzerinde o kadar çalıştı ki, 1957 yılında adının tüm dünyaya yayılmasını sağlayan ilk elektronik hesap makinesini üretti. O yıllardan beridir küçük elektronik aletler üzerindeki çalışmalarına başlamış ve günümüze kadar uzanan bir başarıyı yakalamıştır.

Özellikle ses kayıt ve kamera konusunda başarısını konuşturan ve pek çok ödüle layık görülen Casio markasının en çok ses getiren ürünleri 1974 yılında üretmeye başladığı kol saatleridir. Günümüzde prestijin ve özgün tasarımın simgesi haline dönüşen Casio saatler, hem erkek hem de bayanlara özel tasarımlarıyla pek çok yaşta kullanıcıya hitap edebiliyor. Marka, her ne kadar dijital ürünlerde kalitesini ve farkını ortaya koysa da, analog saatler üzerinde de başarılı tasarımcılarla çalışmayı ihmal etmiyor ve ürün yelpazesini her geçen gün genişletiyor. Saat konusunda dünya çapında adını duyurmuş markalarla yarışabilecek güzellikteki saatlerini, altın kaplamadan klasik modellere kadar pek çok çeşitte sunmaya devam ediyor.

Kol saatleri kadar beğeni toplayan diğer bir ürünü de fotoğraf makineleridir. Hem iç hem dış mekân çekimlerindeki teknolojileriyle amatör kullanıcılara hitap edebilecek özelliklere sahip Casio marka kameraları pek çok fotoğrafçının beğenerek kullandığını görmek mümkün. Özellikle dijital kameraların yeni yeni piyasaya sürüldüğü yıllarda Casio, rakiplerini geride bırakacak ürünlerle pek çok ilke imza atmayı ve adının kaliteli ve yenilikçi kelimeleriyle birlikte anılmasına olanak sağladı. Casio bilgisayar teknolojilerine de zaman zaman çeşitli ürünler üretmeyi de ihmal etmedi. Özellikle bilgisayar yazıcıları konusunda son derece güzel değişimler yakaladı ve başarılarını kısa sürede arttırmayı başardı.

Tarihe adını pek çok ürünüyle satış rekorları kıran marka olarak yazdırmayı başaran Casio, günümüzde hala en çok tercih edilen elektronik markalardan biri olmayı başarıyor. Casio gibi dünyaca ünlü bir markanın en son kampanyalarından haberdar olmak içinse, tek yapmanız gereken Kampanyamerkez.com’u takip etmek.

Etiketler: ,

Yorum Yaz