Türkiye’nin en büyük süpermarket markalarından biri olan Migros, Türk halkıyla ilk kez bundan tam 60 yıl önce, 1954 senesinde tanışıyor. İstanbul’un sürekli artan nüfusu ve hayat pahalılığı nedeniyle İstanbul Belediyesince alınan bir karar neticesinde, İsviçre’de “Ucuzluğun Kralı” ismiyle bilinen Migros teşkilatının bir benzeri de Türkiye’de kuruluyor. Bu sayede belediye kontrolünde, gıda ve ihtiyaç malzemelerinin halka en hesaplı fiyat ve kalite ile sunulması sağlanıyor. Semt semt dolaşan, dönemin meşhur Migros seyyar satış kamyonlarıyla halkın ihtiyacı olan ürünler ayaklarına götürülüyor.

Migros’un çoğunluk hisseleri, 1975 yılında Türkiye’nin en önemli holdinglerinden olan Koç Holding tarafından alınıyor ve bu tarihten itibaren Migros, tüm Türkiye’yi kapsayacak bir mağazalaşma sürecine giriyor. İstanbul dışındaki ilk mağazasını 1988 yılında İzmir’de açan Migros’un, seneler 1989’u gösterdiğinde 2 büyük ildeki mağaza sayısı 34’ü buluyor. Ayrıca alanında birçok ilkin de sahibi olan Migros, ilk hijyenik ambalaj, ilk etiket ve raf ömrü uygulamaları gibi günümüzde modern perakendenin olmazsa olmazlarını Türk halkıyla tanıştırmış olmanın gururunu yaşıyor.

Çağdaş perakende sektörünün öncüsü kabul edilen Migros, bugün son derece çeşitli kullanım alanlarına sahip olan mağazalarında, gıda ve ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra konfeksiyon, kitap, zücaciye, kırtasiye ve beyaz eşya gibi ürün kategorileriyle hemen herkesin ihtiyacına yanıt veren bir mağaza olarak hizmet veriyor. Kalite standartlarına ve gıda güvenliğine son derece önem veren Migros, bu alanlarda her zaman titizlikle çalışıyor ve kalite konusunda aldığı belgelerle bu titizliğini kanıtlıyor. 2005 yılında Ege’nin önemli perakende zinciri olan Tansaş’ı satın alan Migros, bu satın almayla birlikte 2005 yılı sonu itibariyle tam 722 mağazaya ulaşarak sahip olduğu hizmet ağını daha da geliştiriyor. Sektöründe her zaman bir numara olan Migros, yaptığı tüm yatırımlarla başarıyla ilerlemeye devam ediyor.

Müşterilerine sık sık birbirinden avantajlı kampanyalar sunan Migros, ayrıca 60.yıl kutlaması nedeniyle de sürprizlerle dolu etkinlikler düzenliyor. Migros’un fırsatlarla dolu dünyasındaki son gelişmeleri ise sitemiz kampanyamerkez.com aracılığıyla takip edebilir, en güncel kampanyalardan hiç geç kalmadan siz de faydalanabilirsiniz.

2 yorum

  1. Kampanyalar ve indirimler için bir uygulama yapar mısınız oradan takip edelim biz yenilikleri ve kampanyaları

  2. Arkadaşlar ben akıllı telefon almak istiyorum ama hangisini alsam karar veremedim yardımcı olur musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir