Kot pantolonun Türkiye’deki öncü markası haline gelen Mavi, serüvenine 1991 yılında İstanbul’da başladı. Yıllar öncesine dayanan tekstil deneyimini şirket haline dönüştürerek kot sektöründe öncü bir marka olmayı hedefleyen Mavi, bu hedefine kısa sürede ulaşmayı başardı. İlk olarak İstanbul’da çok kısa bir süre içinde de tüm Türkiye’de adını başarılı bir şekilde duyuran firma kaliteli ve estetik görünümlü kot pantolonlar tasarlayarak kadın erkek pek çok kullanıcının dikkatini çekmeyi başardı.

Özellikle gençler arasında bir akım haline dönüşen kot pantolonlarını tanıtmak için yine Türkiye’nin tanınmış genç yüzlerine yer verdi. Kıvanç Tatlıtuğ ve Serenay Sarıkaya gibi ülkemizde ve dünya da büyük hayran kitlesine sahip ekran yüzleri Mavi’nin reklamlarında oynayıp markanın bilinirliğini arttırdılar. Özellikle Kıvanç Tatlıtuğ’un yer aldığı reklam serileri son derece beğeni topladı ve tüm dünyada dikkat çekti. Mavi reklamlarından gelen bu başarısını Adriana Lima gibi dünyaca ünlü bir mankeni reklamlarında oynatarak daha arttırdı. Markanın en dikkat çekici özelliği Türk motiflerini ve sembollerini Dünyaya tanıtmasıdır. Yıllardır nazar boncuğu sembolünü logosuyla birlikte kullanıyor ve bunu markasının önemli sembolü olarak dünyaya tanıtıyor. 2008 yılında Mavi, aksesuar alanında da faaliyet göstermeye başladığında Yemeniyi de tasarımlarına ekledi ve bunun dünya da tanınmasını sağladı.

Mavi kot pantolon koleksiyonlarını tasarlarken, dünyaca ünlü tanınmış modacılarla çalışmayı tercih ediyor. Bu yüzden moda konusunda ünlü kot pantolon markalarından geri kalmıyor. Zaten gönümüzde kadar ülkemizde ve dünyada özellikle de Amerika da “en iyi kot pantolon markası”, “en iyi kot pantolon mağazası” gibi pek çok ödüle layık görüldü. Mavi ürünlerine o kadar güveniyor ki, yurtdışına açıldığı dönemlerde ilk olarak Amerika da mağaza açmayı tercih etmiştir. Buradaki pek çok kot markasının önüne geçmeyi ve dünya sıralamasında yerini almayı başarmıştır.

Mavi, üretiminin yarısını kot alanında diğer yarısını da kot kategorisine girmeyen kıyafet ve aksesuarlara yönlendirmiştir. Kot ürünleri kadar beğeni toplayan kıyafetleri, günümüzde gençler başta olmak üzere pek çok yaş grubuna hitap etmeyi başarıyor. Özellikle İstanbul’u tanıtma amacıyla başlattığı İstanbul temalı tişörtleriyle hem ülkemizde hem de dünya da başarılı bir çıkış yakalamış. Gün geçtikçe adını daha fazla ülkeye duyuran Mavi’nin en son kampanyalarından haberdar olmak için kampanyamerkez.com’u takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir