Türkiye’deki beyaz eşyalarının öncüsü konumunda olan Arçelik başarısını her geçen gün yenilenen yapısıyla arttırmaya devam ediyor. Marka ilk kurulduğu 1955’li yıllarda Türkiye’deki zor şartlara rağmen çamaşır makinesini üretmeye başlamıştır. Lütfü doruk ve Vehbi koç tarafından kurulan şirket, zamanlar buzdolabı ve elektrikli süpürgeyle imalatıyla çalışmalarına devam etmiştir. Yıllar geçtikçe büyümesini devam ettiren şirket Ankara’da bulaşık makinesi imalatına başlayarak Türkiye’de bu konuda öncü konumuna yükselmiştir.

Firmalar hakkında: Arçelik

Yıl 1999 gösterdiğinde faaliyetlerini büyütme kararı alan Arçelik, fırın ve diğer pişirme ürünlerine el atarak tüm Türkiye’ye adını duyurmaya başlamış ve büyük bir şirket olarak anılmaya başlanmıştır. Şu an pek çok alt markası bulunan ve bunlardan gururla söz ettirmeyi başaran markanın ürünlerinin hemen hemen tüm parçalarını kendi imalatları olarak piyasaya sunuyor. Alt markaları da dâhil tüm Türkiye’de başarılarıyla pek çok ödüle layık görülmüş ve adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Türkiye’de beyaz eşyadaki en verimli enerji kullanan beyaz eşya sınıfında lider konumunda.

Özellikle çamaşır makinelerinde en hızlı ve en az enerjili programları sunarak alanında başarı elde etmeyi başarıyor. Bununla birlikte Türkiye’de bir ilki gerçekleştirip ülkenin ilk dört kapılı buzdolabını üretmeye başardı. Bu yenilikçi özelliklerine bir de satış sonrası hızlı ve güvenilir destek hizmeti sunarak kullanıcılarının beğenisini kazanmış ve ülke genelinde en çok tercih edilen beyaz eşya markası olmayı başarmıştır.

Arçelik 2009 yılında klima konusundaki başarısıyla adından sıkça söz ettirdi. Söz konusu Arçelik klimalar en iyi ısıtma ve soğutma performansını sergilerken daha az enerji harcamasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Klimalardaki bu başarısını günümüze kadar devam ettirmiş ve hala daha az enerji harcayarak daha verimli çalışmaya devam eden klimaları üretiyor.

Ülkemizde lider konumundaki markanın Avrupa’da da sektörde üçüncü büyük şirket olma özelliği taşıyor. Balkan ülkelerinde lider olmayı sürdüren markanın özellikle soğutucu ve dondurucu ürünlerinde en çok tercih edilen büyük marka olmayı başardığı görülebiliyor. Bu başarısının en büyük nedeni de dünya çapındaki ürünlerle yarışabilecek kalitedeki ürünleri en uygun fiyatlarla sunmasıdır.

2 yorum

  1. Arkadaşlar ben akıllı telefon almak istiyorum ama hangisini alsam karar veremedim yardımcı olur musunuz?

  2. Kızlar bana bir indirim kupon kodu verir misiniz aramadığım yer kalmadı nereden bulacağımı bilemedim ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir