Tatil yapmak ya da yeni bir yer görmek adına çok uzaklara gitmek zorunda değilsiniz. Takdir edersiniz ki, İstanbul; Türkiye’nin resmi olmayan başkenti! Türkiye’ye dair önemli olan her ne varsa bünyesinde barındıran İstanbul; her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor.

İstanbul’u halen daha görmemiş olabilirsiniz. Artık harekete geçmeniz şart! Bir an önce İstanbul’a gitmelisiniz. Bu güzel şehri hakkıyla görmek adına burada en az bir hafta kalmalısınız. İstanbul’da ihtiyaçlarınıza ve bütçenize hitap eden çok sayıda otel bulunuyor. Söz konusu oteller arasından dilediğiniz gibi seçim yapabilirsiniz. İstanbul otel fiyatları da seçim sırasında dikkat etmeniz gereken hususlar arasında bulunuyor.

İstanbul Otellerinin Fiyatları Yüksek Mi?

İstanbul otel fiyatları zannedildiği gibi yüksek değildir. Bilhassa Ege ve Akdeniz Bölgesi’ndeki popüler tatil yerlerindeki otellere kıyasla daha uygun ücretli olduklarını söylemek gerekir. İstanbul otel fiyatları üzerinde etkili olan çok sayıda faktör vardır. Her şeyden önce, otelin konumuna dikkat edilmelidir. Taksim veya Beşiktaş’taki bir otelin fiyatı tahmin edebileceğiniz gibi yüksektir. Ancak, bilhassa Beylikdüzü veya Başakşehir gibi yerlerde daha uygun fiyatlı oteller ile de karşılaşabilirsiniz. Bir başka deyişle, İstanbul otel fiyatları; otelin bulunduğu ilçeye göre şekillenir.

İstanbul otel fiyatları; otelin sunmuş olduğu imkanlardan da etkilenir. Takdir edersiniz ki, beş yıldızlı bir otel ile üç yıldızlı bir otelin fiyatı aynı olmaz. Müşterilerine daha çok hizmet sunan bir otelin odaları için isteyeceği ücret daha fazladır. Bunun yanı sıra, otelin konsepti de oldukça önemlidir. Bazı oteller; her şey dahil veya ultra her şey dahil konsepti ile hizmet sunar. Buna ek olarak, yalnızca oda artı kahvaltı seçeneği sunan oteller de vardır. İstanbul’da her şey dahil konsepti ile hizmet sunan otellere çok fazla rastlayamazsınız. Ancak, yine de çok sayıda beş yıldızlı otel bulunur. Bilhassa Taksim’deki beş yıldızlı otellerin hizmet kaliteleri oldukça iyidir. Bu noktada, hizmet kalitesi yüksek olan bir otelin fiyatlarının da yüksek olacağını ifade edebiliriz.

Otel Fiyatları Hangi Kriterlere Göre Farklılık Gösterir?

İstanbul’da hem Anadolu hem de Avrupa Yakası’nda çok sayıda otel bulunuyor. Ancak, bu otellerin her birisinin hizmet kalitesi ve buna bağlı olarak fiyatı da aynı değildir. İstanbul otel fiyatları; farklı kriterlere göre değişkenlik gösterir. Otelin konumu, hizmet standartları, konsepti gibi detaylar fiyatları doğrudan etkiler. Bunun yanı sıra, İstanbul otel fiyatları; gidilen döneme göre de farklılık gösterebilir. Örneğin, yoğun sezonda otelde kalmayı tercih ettiyseniz çok daha yüksek fiyatlar ile karşılaşırsınız. Talebin az olduğu dönemlerde ise daha uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

İstanbul otel fiyatları; erken rezervasyon sayesinde daha da düşürülebilir. Bunun yanı sıra, birçok otelde çeşitli dönemlerde indirim ve kampanyalara rastlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir