HAKMAR kime ait? Hakmar’ın sahibi kim?

tarafından
4336
HAKMAR kime ait? Hakmar’ın sahibi kim?

Hakmar mağazaları İstanbul’un en geniş marketler zinciri konumunda ve Hakmar’ın bu kadar büyümesi onun kimler tarafından kurulduğunu ve nasıl bu kadar büyüdüğünü merak edenler internette Hakmar’ın kime ait olduğunu, kurucuları arasında kimlerin olduğunu ya da Hakmar’ın Ak Parti ya da Recep Tayyip Erdoğan ile Necmettin Bilal Erdoğan ile ilgisinin olup olmadığını sorguluyor. İsa Albayrak 1996 yılında muhafazakar koldan siyasete de girmiş ve bir süre siyasetle ilgilenmiştir.

HAKMAR kim tarafından kuruldu? Ak Parti ile Hakmar arasında bir ilişki var mı?

Hakmar 1997 yılında İsa Albayrak tarafından kuruldu. Hakmar’ın kurucusu İsa Albayrak’tır ve İsa Bey Sivaslıdır. İstanbul’da pastaneleri olan İsa Albayrak zamanla markete dönüşerek, bu marketleri de birden fazla yerde açıp zinciri genişleterek şimdiki Hakmar marketler zincirini oluşturmuştur. İsa Albayrak halen Hakmar yönetim kurulu üyesidir.

Hakmar mağazalarının kaç şubesi var?

Hakmar’ın İstanbul’da 2017 Kasım ayı itibariyle 470 mağazası vardır.

HAKMAR kime ait? Hakmar’ın sahibi kim?

Geçmişten gelen tüccarlık deneyimi ve marka gücüyle HAKMAR, Discount Mağazacılık sektöründe HAKMAR Mağazacılık olarak Pendik Esenyalı’da ilk şubesini 2007 yılında hizmete açmıştır.

Güçlü ve güvenli ticari gelişimini kurumsallaşma çerçevesinde HAKMAR Gıda ve HAKMAR Mağazacılık yapmış oldukları farklı operasyonlardan dolayı yönetimlerini ayırarak, Pendik Güllübağlar Mahallesi’nde depo ve merkez ofislerini kurmuştur.

Kısa sürede birçok alanda üretime geçmesi, kendi kurumsal yapısı ve şirket kültürünü oluşturması, ticari ilişkisi olan firmalarla iş ortaklığında bulunması, faaliyet alanı dışında ticaretten kaçınması, ürün satışlarında hammadde fiyatlarının artışında da azalışında da müşteriye güven aşılamasıyla, yaptıkları işin bilincinde ve sağlam temeller üzerine kurdukları bu organizasyon; kısa sürede istikrarlı bir şekilde sektörde söz sahibi ve sektöre yön veren bölgesel firmalar arasında aranılan marka olmasını sağlamış ve halkımızın güvenini kazanmıştır.

HAKMAR Mağazacılık, Discount Mağazacılık sektörünü analiz ederek en avantajlı yönlerini benimsemiş, geçmişten gelen deneyimiyle kendine özgü farklılıklar katarak, her biriminde uyumluluk ve güven esaslı bir organizasyonu hayata geçirmiştir.