Vivident, Sürpriz Hediye Paketi Veriyor

Vivident, Sürpriz Hediye Paketi Veriyor

Yeni bir ürün satışa sunduğunuzda veya tanıtımını yaptığınızda görselliğini kullanarak yeni gelen ürün, yeni sezon ürünü vb olarak instagram’da tanıtımını yapabilirsiniz.

Aşağıda sizlere bununla alakalı olarak neler paylaşılabilir, ne vakit paylaşabilir ve Instagram paylaşımlarınızı daha fazla kullanıcı tarafından görünmesini nasıl sağlayabilirsiniz gibi konuların ipuçlarını paylaşacağım.

Resim Kalitesi ve Tasarımı

Evvela, paylaşacak olduğunuz ürün resiminin kalitesinin yüksek olmasına dikkat faktörüz gerekiyor. Bu demek değildir ki, yüksek çözünürlükte çekim yapan makine alın ve kullanın. Çektiğiniz fotoğraflar bulanık çıkmadıktan sonra bir hayli akıllı telefon kamerası ile istediğiniz kalitede resim çekebilirsiniz. Ayrı olarak, güzel kalitede resim çekmenize yardımcı olarak uygulamalarıda akıllı telefonunuza indirerek, çekimler yapabilirsiniz.

Aviary filtre, çerçeve ve resim tertip etme olanağı sunan fiyatsız bir uygulama
Overgram çekmiş olduğunuz resimlere kolay ve hızlı şekilde yazı ilave etmenizi sağlayan fiyatsız bir uygulama
PicFrame ansızın fazla resimi bir araya getirmenizi ve tasarım yapmanızı sağlayan bir uygulama
Resim muhtevası

Güzel ve kaliteli resim çekmek kadar ne çekeceğini de bilmek gerekiyor. Tanino Terapi’nin yaptığı gibi önce ve sonra resimleri çekebilirsiniz.

Yeni ürün lansmanında tanıtım promosyon ücretini ve müddetini belirtenizahlar ile ürün paylaşımı yapabilirsiniz.

Ek olarak, eski yazımda paylaştığım gibi yalnızca ürün resimi değil, eğlenceli muhtevaların, çalışanlarınızın, tertip ettiğiniz etkinliklerin ve müşteri ve takipçilerinizin merak ettiği perde arkası ürün resimlerini paylaşabilirsiniz.

Kısa Videolar çekin

Instagram 15’er saniyelik kısa video’lar çekerek yayınlamalarını sağlıyor. Bu video’lara filtre ve yer imi ilave edebilirsiniz. Glorify Apparel’ın paylaştığı video yeni ürün tanıtımı yaptıklarını göstermesi açısından örnek gösterilebilir.

Video çekimi ile ilgili yaratıcı olanlar Flipagram isimli uygulamayı kullanaraki kısai eğlenceli fotoğraflar ile karışık müzikli video’lar oluşturabilirsiniz.

Hashtag Kullanın

Şayet yeni bir Instagram kullanıcısıysanız, paylaşmış olduğunuz resimlerinizin herkes tarafından görünebilir olması için resim ve video’larınıza hashtagilave edin. Hashtag nedir ve sosyal medya’da nasıl kullanılır konusunda yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Hashtag olarak sayı, kelime ve harf ilave edebilirsiniz. Instagram yalnızca 30 tane hashtag yazıp paylaşmanıza müsaade ediyor.

Bilhassa son zamanda ne tür hashtag oluşturmam gerek? Hangi hashtag kullanmam gerek gibi sualler çok geliyor. Yeni ürünleri tanıtırken, #yenisezon #yeniürün gibi hashtag işinize yarayabilir. Ayrı olarak marka ve müessesenizi da öne çıkarak #kurumadıelbiseadı gibi hashtag oluşturarak paylaşabilirsiniz. Ingilizce olarak Instagram’da en çok kullanılan hashtag’lere buradan erişebilirsiniz.

Genel olarak oluşturacağınız hashtag’ı belirlerken hedef kesiminizin kimler olduğunu ve sizin ürünlerinize erişirken hangi hashtag’leri kullanabileceği göz önünde bulundurun.

Paylaşım Vakiti

Sık aralıklarla paylaşım yapmak yerine paylaşımlarınızın daimi başka bir deyişle düzenli olması gerekiyor bence. Günlük, haftalık, aylık olarak paylaşım yapacağınız sayısı belirleyin ve düzenli olarak paylaşım yapmaya çalışın. Sık sık paylaşım yapmak yerine düzenli paylaşım yapmanız hem takipçilerinizin artmasını hem de tanıtım alanınızın genişlemesini sağlar.

Şayet ne vakit paylaşım yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız IconoSquare uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde takipçileriniz ile etkileşiminize göre en iyi paylaşım yapabileceğiniz vakitiöğrenebilirsiniz. Ayrı olarak, toplam beğeni sayısı, yorum sayısı ve takipçilerinizin artış sayısını da bu uygulama ile öğrenmeniz olası.

Paylaşımı Duyurmak

Ürününüz hazır ve resimlerini paylaşarak lansmanını yapacaksınız fakat bu tek başına satışları arttırmak için yeterli değil. Urününüzü daha geniş kitlelere, mevcut ve potansiyel müşterilerinize duyurmanız gerek.

Bunu yapmak içinde,

Instagram hesabınızı Facebook hesabınıza bağlayın
Sizi izleyenleri siz de takip edin.
Rakiplerinizin takipçilerini de takip edin.
Instagram resimlerinizi blog veya websitenize de ilave edin.
Hashtag kullanımı ile yarışmalar tertip edin

Etiketler: ,

Yorum Yaz