Instagramda hashtag taktiği nasıl oluşturulur ? suali son günlerde karşılaştığım en sık suallerden biri. Önceden hashtag nedir konusunda yazımı sizlerle paylaşmıştım bugün ise bilhassa instagram’da hashtag kullanımı ile ilgili paylaşımda bulunacağım. Bu yazıyı okumadan önceden paylaşımış olduğum yazıyı kesinlikle okuyun. Instagram’ı iş için kullanıyorsanız eğer, çok iyi tasarılanmış bir hashtag taktiğinizin bulunması gerekiyor. Bununla alakalı hedefleriniz olmalı, instagram’da ne kadar sıklıkta paylaşım yapacağınızı netleştirmeli ve ne paylaşacağınızı iyi belirlemeniz gerekiyor. Ancak, hashtag kullanımızın belirli bir emeli yoksa ve sıradan hashtag’ler oluşturuyorsanız hedeflerinize erişmeniz daha uzun sürecektir.

Daha önce hashtag ile alakalı paylaştığım yazıyı okumayanlar için aşağıda kısaca özetleyeyim;

Alakalı anahtar kelimelerle hashtag oluşturun,
Çok sayıda hashtag kullanmayın,
Sektör ile ilgili hashtag’ler kullanın,
Takipçilerinizi savsaklamayın,
Instagram’da hashtag kullanımı ile alakalı neler önereceğimi, nasıl tasarı oluşturmanız gerektiğini az çok düşünmüşsünüzdür.

İnstagram’ı markanız veya müesseseniz için kullanıyorsanız bu maddelerin hepsi çok ehemmiyetli. #tagsforlikes #follow4follow gibi hashtag’ler markanızın tanıtımı için yarar sağlamayacaktır. Ayrı olarak, insatgram’ın aynı anda 30 adet hashtag kullanımına müsaade etmesi sizin de 30 tane hashtag oluşturacağınız mananına da gelmemeli.

Aksine, şayet çok sayıda hashtag oluşturursanız bu vaziyet markanızın kötü görünmesine kapı aralayacaktır.

İşiniz, ürünleriniz veya paylaşımlarınız ile ilgisiz hashtag paylaşmak profilinize gelecek trafiğin kalitesini azaltacaktır. Dolayısıyla popular hashtag’ler kullanmak yerine sizlerle paylaşacağım instagram’da hashtag kullanım taktiklerini izleyebilirsiniz.

2 yorum

  1. Güncel çekilişler içinde iphone8 çekilişi vardı da hangi marka yapıyordu bulamadım bir türlü

  2. Kampanyalar hakkında daha fazla paylaşım bekliyoruz değerli arkadaşlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir