Kendi pırlanta yüzüğünüzü oluşturmanın bir çok avantajı vardır. Bu avantajlardan en aşikar olanı, kendi oluşturacağınız yüzüğün tam olarak sizin istediğiniz gibi görünecek olmasıdır. Kendi oluşturacağınız bir pırlanta yüzükte, istediğiniz yüzük türünü, istediğiniz özellik ve tasarımı ve yüzüğünüzün üretileceği metal malzemeyi (altın, platinyum, gümüş) özgürce seçebilirsiniz. Ve yüzüğünüzü taçlandıracak olan hayalinizdeki mükemmel pırlanta’yı da dilediğiniz kesim, karat, berraklık, ve renkte seçebilirsiniz.
Dökme Pırlanta Yüzük
Eğer kendi yüzüğünüzü oluşturmaya karar verdiyseniz, yüzüğün yapılması için bir süre beklemek zorunda kalacaksınız. Bu süre bir kaç gün de olabilir, bir kaç hafta da, hatta bazen bir kaç ay bile olabilir. Bu sürece girmeden önce kuyumcunuza, yüzüğün tamamlanmasının ne kadar süreceğini mutlaka sorun. Bu size farklı bir yol izlemek veya devam etmek konusunda karar vermenizde yardımcı olacaktır.
Hazır pırlanta yüzüklerle özel üretim pırlanta yüzükler arasındaki bir fark da yüzüğün üretim şeklidir. Hazır yüzükler genellikle dökümdür. Yani yüzüğün yapımında kullanılan metal, akışkan halde iken bir kalıbın içine dökülerek şekillendirilir.

1 Yorum

  1. Kızlar bana bir indirim kupon kodu verir misiniz aramadığım yer kalmadı nereden bulacağımı bilemedim ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir