Geçmişten beri kadınların hayatının büyük bir bölümü mutfakta yemek yaparken geçiyor. Yemek yaparken harcanan zamana bir de yemek sonrası çıkan bulaşıkları yıkamak eklenince kadınlar kendilerine ayıracak vakit bulmakta zorlanıyorlardı. Kadınların bu zor dönemlerinde onların işini kolaylaştıracak, yemek pişirme ve bulaşık işini biraz daha azaltacak bir ürün tasarlama kararı alan Fransız mühendis Marc Gregoire, dünyanın ilk yapışmaz tava ve tencereleri üreterek insanların hayatını kolaylaştırmayı başardı.

Tefal, Tefal kampanya, Tefal kime ait, Tefal kimin, Tefal açılımı,

İsmini alüminyum ve teflon isimlerinin birleşmesinden alan Tefal markası 1954 yılında kurulduğu ve adını duyurmaya başladığı dönemlerde haftalık 700 adet tava üretirken bir sene sonunda bu sayı aylık 1 milyon civarında bir sayıya ulaşarak önemli bir başarı elde etti. Sadece ev hanımları değil büyük aşçılar da Tefal’in bu yapışmaz tavalarından kullanarak mutfakta daha kolay yemek pişirmeye başladılar.1968 yılında büyük bir şirketin Tefal markasını satın almasıyla marka, ismini dünyaya duymayı başardı. Bu dönemde sadece tencere ve tava değil küçük mutfak aletleri de tasarlamaya ve satmaya başladı. Özellikle elektrikli pişirici grubunda yenilikçi tasarımlarla insanların hayatını kolaylaştıracak ürünler sunmaya devam etti.

Gün geçtikçe artan ürün çeşitliliğiyle birlikte Tefal indirimleri ev hanımlarının işini kolaylaştıracak diğer elektrikli ürünler üretmeye de başladı. Bunlardan en çok dikkat çeken ürünü de ütü oldu. Kısa süre sonra bunu ev tipi tartı ve elektrikli su ısıtıcısı takip etti. Ürettiği ürünlerde her zaman yenilikçi tasarımlar ve kolay kullanım sunan Tefal, bu özelliği sayesinde diğer markalardan hep bir adım önde oldu. 1990 yılına gelmeden piyasaya sunduğu fritözle bir dünya markası haline geldiğini kanıtlayan Tefal, daha sonraki yıllarda ürünlerinde hep kaliteyi ve tasarımları bir arada sunarak çalışmalarına devam etmiştir. Özellikle tava ve tencere konusundaki yapışmazlık ve dayanıklılık testlerini başarıyla geçmesine rağmen uzun yıllar kullanılabilmeleri için, iki kat dayanıklı hale getirilmiş ürünleri piyasaya sunmaya devam etmiştir. Günümüzde elektrikli küçük mutfak aletlerinin öncü markası haline gelen Tefal, mutfaklarda sadece işlevselliğiyle değil tasarımlarıyla da göz doldurmaya devam ediyor. Tefal’in sunduğu kampanyanlardan haberdar olmak için Kampanyamerkez.com’u takip edebilirsiniz.

2 yorum

  1. Şok market aktüel ürünlerini de çarşamba günlerinden önce verelim

  2. İndirimler ve kampanyalar konusunda ben başka site tanımam. En iyisidir kampanyamerkez teşekkür ederim değerli dostlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir