Bereket Öner, Yatırım Sessizliğine Son Verdi

Bereket Öner, Yatırım Sessizliğine Son Verdi

Ekonomi haberlerini kapsayan karamsarlıkları ortadan kaldıran yatırım müjdeleri arka arkaya gelmeye devam ediyor. Faaliyetlerini sonlandırmaya karar veren yabancı yatırımcıların aksine yerli girişimciler, sorumluluk alıyor. Güzel haberlerin sonuncusunu Bereket Öner verdi. Türkiye’nin en parlak ticari geçmişine sahip gençlerden olan Öner, Antalya’ya kereste ve kütük fabrikası açma kararı aldığını duyurdu. Bu haber, mobilya endüstrisinde çalışan küçük ve orta ölçekli işletmeleri sevindirdi. Ayrıca bölge halkında işsizliğin alacağı ve daha fazla yatırımın geleceği umudunu doğurdu.

10 Milyon Doları Gözden Çıkardı

Bereket Öner, son yatırımı için 10 milyon dolar bütçe ayırdı. Tamamen öz sermayesi ile yola koyulan genç iş adamı, açılacak olan işletmenin 10 yıllık hedeflerini de belirledi. Üretim, muhasebe, pazarlama ve reklam alanlarında başarıları ile bilinen ekip arkadaşları edindi. Şirketin her sene üretiminin yüzde 20 oranında arttırılması konusunda karar alındı. Ayrıca Bereket Öner, teknolojiye önem verdiklerini, teknolojiyi geliştirmek için sürekli adım atacaklarını ve asla masraftan kaçmayacaklarını bildirdi. Projeye göre, fabrikada kereste ve kütük üretimi yapılacak. Yerli mobilya sanayisine ve özel tasarım firmalarına hammadde sağlanacak.

Bereket Öner, Yatırım Hakkında Konuştu

Bereket Öner, yatırım kararı ile ilgili merak edilen soruları yanıtladı. Bu süreçte yatırım yapmanın riskleri olduğunu belirten genç iş adamı; “Ülkeyi sevmek, ona güvenmeyi gerektirir. Ben ve ekibim ülkemizin ekonomisine, iş gücüne ve pazarına güveniyoruz. Uzun süreli çalışmalar yaptık. Maddi ve manevi kaynaklarımız gözden geçirdik. Zorlu koşullardaki finans alternatiflerini masaya yatırdık. Sonuç olarak başlamanın hem bize hem de ülkemize faydalı olacağını öngördük. Son olarak projenin Antalya ilinde olmasını avantajlarını fark ettik.” Şeklinde konuştu. Bereket Öner, ayrıca kendisine güvendiği ve projenin yakın zamanda Türkiye’nin en önemli yatırımlarından birisi haline geleceğini sözlerine ekledi. 

Bereket Öner, Genç Yatırımcılara Cesaret Verdi

Bereket Öner, bu önemli kararı almakla ülkenin parlak gençlerine de cesaret verdi. Son günlerde herkesin sıklıkla konuştuğu Öner’in sosyal hayatı ve geçmişi de merak konusu oldu. Göz önünde olmayı pek sevmeyen iş adamı hayatını finansa adadı. 1984 yılında Ankara’da doğan genç yatırımcı, eğitim hayatına da burada başladı. Lise eğitimini Köksal Toptan Koleji’nde tamamladı. Lise eğitimi esnasında ekonomi haberlerine ilgi duydu. Bu durum ailesi ve öğretmenleri tarafından fark edildi. Bereket Öner için en doğru karar bu alanda ilerlemekti. Bilkent Üniversite İktisadi ve İdari Bilimler Üniversitesi’ni kazanan Öner, burada iktisat eğitimi aldıktan sonra Amerika’ya gitti.

Kaliforniya Üniversitesinde Master Yaptı

Finans alanında Kaliforniya Üniversitesi’nde yüksek lisansa kaydoldu ve mezun oldu. Burada, finans alanında akademik çalışmalara katıldı ve Amerikan firmalarında staj gördü Mezun olduktan sonra, özel bir şirketin finans bölümünde çalışmaya başladı. Bereket Öner, mesleğinde hızla ilerledi. Ailesinin isteği ile ülkeye dönme kararı aldı ve yeniden Ankara’ya yerleşti. Kendi adına kurduğu şirket ile büyük firmalara yatırım konularında danışmanlık yaptı. İnşaat sektöründe İstanbul dışında projelere imza attı. Başarısı göze çarpan Bereket Öner, Sincan Styropor’un teklifi üzerine bu firmada çalışmaya başladı.

Genç Yaşında Yüksek Başarı Elde Etti

Her kademede ileri düzeyde performans gösterince henüz 24 yaşında iken Styropor’un CEO’su oldu. 3 büyük üretim tesisi, yüzlerce çalışan ve iş ağının başına geçen Bereket Öner, 2008 yılında “En Genç CEO” ödülünü kazandı. Styropor’da büyük üretim ve satış rakamlarına ulaştı. Öner’in başında olduğu şirket köpük strafor sektöründe hatırı sayılır bir konuma geldi. Finans alanında ülkenin sayılı yeteneklerinden olan iş adamı, kendi projesi için buradaki görevinden ayrıldı.

Etiketler:

Yorum Yaz