Doping İnternet’ten 3 Kişiye Kulaklık

Doping İnternet’ten 3 Kişiye Kulaklık

Şayet sizin de kendi şirketiniz varsa veya bir şirkette çalışıyorsanız, masaüstü bilgisayarda normal mobil aletlerden daha çok vakit geçirdiğinizi tahmin edebiliyorum. Bu vaziyet Instagram hesabınızı yönetmekte bir hayli zor olmuyor mu sizce de? Instagram, mobil aletler için geliştirilen bir uygulama ancak son senelerde Instagram’ın her platformda kullanılma ihtiyacına yanıt olarak artık kullanıcılar masaüstü, laptop vb ortamlardan da profil hesaplarına Instagram.com üzerinden de giriş yapabilecekler.

Peki, Instagram, masaüstü aletlerde nasıl kullanılır? Instagram’a masaüstü aletlerden giriş ne gibi kolaylık sunuyor?

Tüm paylaşımlarınızı görebilirsiniz

İster izlediğiniz hesapların paylaşımlarını isterseniz de kendi paylaşımlarınızı Instagram.com üzerinden giriş yaparak görebilirsiniz. Instagram.com’a masaüstü aletlerinizden giriş yapmanız ve giriş için bilgilerinizi girmeniz yeterli.

Etkileşim

Instagram.com üzerinden paylaşımlarınıza yapılan yorumlara klavyanizle ne kadar kolay cevap yazdığınızı, farkettiniz mi? İşiniz gereği, yapılan yorumlara cevap yazmanız gerekiyorsa, Instagram.com üzerinden çok hızlı ve tesirli bir şekilde cevap yazabilirsiniz.

Takipçilerinizi ve İzlediğiniz kişileri görün

Evet, Instagram.com üzerinden hesabınıza giriş yaptığınızda hem sizi izleyenleri, hem de sizin izlediklerinizi görebilirsiniz. Ayrı olarak, mobilde olduğu gibi diğer Instagram hesaplarınında takipçileri masaüstü bilgisayardan girişte görebilirsiniz.

Arama

Her ne kadar gizli gibi dursada Instagram.com websitesinin üst tarafında arama bölümünü görebilirsiniz. Çok küçük de olsa orada!

Arama bölümünde başka kullanıcıları veya ilgilendiğiniz hashtag’leri aratabilirsiniz.

Mobil aletlerde olduğu gibi masaütü bilgisayarlarda da arama kriterleri aynı, başka bir deyişle isim ve kullanıcı isimlerini yazarak aramalara erişebilirsiniz.

Hashtag Arama

Instagram`da hashtaglerin ne kadar ehemmiyetli olduğunu bilmeyen yoktur. Hashtag’lerle alakalı ayrıntılı bilgi için Hashtag Kullanma Kılavuzunu buradanindirebilirsiniz. Şayet, masaüstü bilgisayarınızı kullanarak hashtag aramalarını yapmak sizin için daha kolay ise, mobilde olduğu gibi aynı neticeleri bulabilirsiniz.

Profil Tertip etme

Evet, profilinizin bio bölümünü ve diğer bölümleri masaüstü ulaşım ile tertip edebilirsiniz. Profil sayfanıza giderel, Profilimi Tertip et (Edit Profile) ye tıklamanız yeterli

Uygulama Izinlerini Yönetin

Bu özellik kullanıcıların pek bilmediği ve yalnızca masaüstü aletlerde kullanabileceğiniz bir özellik.

Instagram hesabınızla kaç kez başka uygulamalara giriş yaptığınızı biliyor musunuz? Muhtemelen bilmiyorsunuz. Tahmin ederim bu düşündüğünüzden de çok.

Intagram.com sayesinde hangi uygulamalara Instagram hesap ayrıntılarınızla giriş yaptıysanız, bu kısıma girerek, istediğiniz uygulamalara girişlerinizi kapatabilirsiniz. Tanımadığınız bilmediğiniz uygulamalar için kesinlikle bu özelliği kullanmanızı tavsiye ederim. Bu sayede hesap bilgilerinizin başkalarının eline geçmesine ve hesabınıza müsaadesiz girişlere mani olmuş olursunuz.

Sol taraftaki Profili tertip et seçeneğine tıklayarak, Müsaade verilen uygulamalar (Authorized Applications) seçmeniz yeterli. Burada tüm uygulamalar karşınıza çıkıyor ve siz de istediklerinizi tutabilir, istemediğiniz uygulamalara müsaadeleri kapatabilirsiniz.

Etiketler: ,

Yorum Yaz