Çocukluk yıllarımız da yaşamış olduğumuz ilklerimizi bir ömür boyu unutamayız. İlk aşklarda bunların için de en önemli yere sahip olanıdır. İlk aşlarımızı ömrümüz boyunca unutamayız. Tüm çocukluğun vermiş olduğu masumiyetle platonik olarak yaşamış olduğumuz bu duygudan emin olabilmek için tek yapabildiğimiz papatya falı bakmaktır.

İlk papatya falıyla tanışıklığımızda o zamanlara dayanır. İlk aşkın, falıdır papatya falları. Sonra yaş ilerledikçe daha pek çok şey için papatya fallarının kapısını çalmışızdır. Papatya falları, papatya çiçeğini tek tek kopartarak seviyor / sevmiyor şeklinde sayarak bakılır. En son çiçek tanesi kalana kadar devam eder. Elinizde en son kalan tane seviyorsa falınız sevgiden yana çıkmıştır. Yok sevmiyor çıktıysa sevilmediğinizi size söylemiştir.

Sevmiyor çıktığında hiçbir zaman fala inanmayız. Bir yenisini kopartır tekrar bakarız. En son seviyor çıkana kadar bu işlem devam eder gider… Ta ki Seviyor çıkıp da içimizi rahatlatana kadar. Sevgi testini böyle ölçeriz. Papatyalar seviyor dediği zaman gerçekten sevildiğimizi inanırız. Belki de bu papatyanın temizliğinden ve masumiyetinden gelen bir inanıştır. Papatya kadar masum bir çiçeğin size fısıldamış olduğu mesaj sizi farklı umut ve mutluluklara itebilmektedir. Bunun içindir ki hepimiz çocukluktan bu yana defalarca papatya falı bakmışızdır ve bu fala da sonuna kadar inanmaktayız.

1 Yorum

  1. İndirim dendiğinde aklıma bu site geliyor. Kampanya dendiğinde de yine bu site ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir