Astroloji yüzyıllar öncesine dayanan bir bilim dalıdır. Asırlardır insanların inandıkları ve hayatlarına yol çizen bu bilim dalı tamamen yıldız hareketleri ile insanların doğum anı arasında ki bağ üzerine kurulmuştur. 12 Burçtan oluşan Astroloji haritası doğduğunuz ana göre belirlenmiştir. Her gün gazete ve internetten okuduğumuz Burç Yorumları tamamen bu astroloji haritasının bir sonucu olarak ortaya çıkmaktadır.

Burç Yorumları png resmi

Astroloji bilim dalı tarihte ilk kez M.Ö. 3000 yılın da Mezepotamya da doğmuştur ve oradan da tüm dünyaya kısa bir zamanda yayılmıştır. İlk Astroloji ile uğraşan kişilerde rahiplerdir. Müslümanlık dini içinde de yer alan yıldız hareketlerinin insanların ruh halini etkilemesi olayı aslında Astrolojinin çıkışı ile aynı noktadır. Fakat İslamiyet’in içinde gelecekten haber verilmesinin yasak olması nedeniyle dinimizde burçların verdiği bilgiler caiz olarak kabul edilmez.

Burç özellikleri denilen ve her burcun kendine ait yaratışı olarak kabul edilen karakter yapınızı tamamen doğduğunuz gün belirlemektedir. Aslında astrolojiye göre doğduğunuz an yıldızlar ne söylüyorsa o sizin bir ömür boyu taşıyacağınız karakterinizi ve alın yazınızı belirlemektedir. Bu doğduğunuz günkü yıldız hareketleri sizin adınıza bir ömür boyu astrologlar tarafından incelenir ve Günlük Burç yorumları yapılır. Her gün gazeteler de yapılan Burç yorumu o günkü yıldız hareketinizin söylediklerine göre çıkan ve sizin gününüzün nasıl geçeceğine dair bilgi veren yıldızların astrolojik haritasının bir sonucudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir